Lemond Pintér egyik helyettese: gyanúba keveredett

Felajánlotta lemondását Eiselt György belügyi helyettes államtitkár - Eiselt a gyanú szerint még 2009-ben, a Nemzeti Közlekedési Hatóság főigazgatójaként egy luxusautót kapott használatra egy pályázat későbbi nyertesétől.

2011. július 14., 18:01

Felajánlotta lemondását Eiselt György, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára a tárca vezetőjének - írta az MTI.

Pintér Sándor belügyminiszter csütörtökön Devecserben arra az újságírói kérdésre, nem gondolkodik-e a helyettes államtitkár felmentésén, miután Eiselt Györgyöt egy ügyben gyanúsítottként kihallgatták ki, azt válaszolta: a Belügyminisztérium érdeke, hogy bebizonyítsa, a gyanú árnyéke sem vetődhet rá.

Hozzátette: Eiselt György felmérte a helyzetet, ezért önként felajánlotta a lemondását, fenntartva azt, hogy ártatlan és semmilyen bűncselekményt nem követett el.

Sajtóinformációk szerint a helyettes államtitkárt hivatali vesztegetéssel gyanúsítja a Központi Nyomozó Főügyészség. Eiselt György a gyanú szerint még 2009-ben, a Nemzeti Közlekedési Hatóság főigazgatójaként egy luxusautót kapott használatra egy pályázat későbbi nyertesétől - közölte a

Híradó.