Ukrán lap: Diplomata útlevéllel csempészte a cigaeratátt a lebukott MSZP-s politikus

2020. december 11., 11:04

Szerző:

A eurointegration.com szerint a konzul is megjelent a helyszínen. 

Ukrajnában nem akkreditált diplomáciai útlevéllel próbálta magát menteni Legény Zsolt volt MSZP-s képviselő, amikor csütörtökön lebukott a Luzhanka ellenőrzőponton, ahogy több karton cigarettát próbált csempészni, írja az ukrán lap.

Dmitro Tuzsanszkij ukrán újságíró forrásai szerint a beregovói/beregszászi magyar konzulátus képviselői is jelen voltak, amikor a rendőrök átvizsgálták Legény kocsiját.

Legény 2006-2010 és 2014-2018-ban is az MSZP országgyűlési képviselője volt. Ügyéről a párt azóta ezt közölte: “Legény Zsolt ma este lemondott minden párttisztségéről és kilépett az MSZP-ből. Diplomata-útlevele azonnali visszavonását kezdeményeztük.”

Az üggyel kapcsolatban megkerestük a Külügyet, valamint a beregszászi konzulátust is. Amint válaszolnak, beszámolunk.