Leállítaná a ferihegyi repteret éjszakára Tarlós István, mondjuk ennyi erővel be is zárathatná

2019. február 22., 12:26

Szerző:

A főpolgármester el akarja érni, hogy éjszakai repülési tilalmat vezessenek be a Liszt Ferenc repülőtéren, derült ki Tarlós István az InfoRádió Aréna című műsorában adott nyilatkozatából. Tarlós azt mondta, a fővárosi önkormányzat a Közfejlesztések Tanácsának csütörtöki ülésén azt kérte, hogy

legyen teljes repülési tilalom éjfél és hajnali 5 között, változtassanak a berepülési útvonalon, a zajszennyezést pedig másképp mérjék, és az ellenőrzést vegye át a közlekedési hatóság.

A főpolgármester hozzáette: azt reméli, hogy legalább a repülési tilalom megvalósulhat legkésőbb egy éven belül, de lehetőleg jóval hamarabb. Tarlós azonban arról nem beszélt, hogyan fogadná a repülőtér azokat a járatokat, amelyek a nagy távolságok miatt jellemzően éjszakai, hajnali időpontokban érkeznek vagy indulnak Ferihegyről.

A hétvégén több helyszínen is veszélyes helyzetek alakultak ki a befagyott vizeken: Monoron egy quad, Soltvadkerten pedig két fiatal alatt szakadt be a tó jege. A hatóságok fokozott óvatosságra intenek, és a szakemberek szerint a jég még mindig nem elég vastag a biztonságos téli sportoláshoz.