Lapajánló – Nincs miért szégyenkezni?

A 168 Óra kérdésére az MSZP fővárosi elnöke, Kunhalmi Ágnes válaszol. A hetilap digitális változatát apozhatja végig.

2014. október 15., 13:19

A vasárnapi választással foglalkozik vezércikkében Ceglédi Zoltán, ez a témája a publicista Mészáros Tamás elemzésének is. Szerinte a demokratikus ellenzék semmiféle egységről nem volt képes meggyőzni potenciális táborát. Mészáros úgy látja, hogy most megkezdődik a három baloldali párt külön-külön menetelése a 2018-as hegemónia megszerzéséért.

Az önkormányzati választások másnapján nyolc ismert értelmiségit arról kérdeztünk: hogyan tovább? Többen is azt állítják, hogy borítékolható volt az ellenzéki kudarc, új baloldal kell, és van, aki azt állítja: a nulláról kell újrakezdeni.

Ez a téma foglalkoztatja a 168 Óra vitázó olvasóit is. Egy jellegzetes véleményt külön is kiemelek: „A demokratikus pártok acsarkodásának meglett a következménye. A Fidesznek alig kellett kampányolnia, hagyta, hogy a baloldaliak üssék egymást. Orbán Viktor zavartalanul építheti tovább egyszemélyes diktatúráját.”

Egy igaz ember útjára és életútjára emlékezünk Nagyítás című rovatunkban. A fotón Váradi András látható, aki évek óta Mészáros Lőrinc felcsúti polgármesterrel vívott elkeseredett csatákat, de a juhászt a szavazást megelőző este halálos baleset érte, amikor plakátolásból indult hazafelé.

Miért indult támadás az ombudsman ellen? Nej György Székely Lászlóval beszélgetett a konkrét ügyről, amely szokatlan hevességű reakciókat váltott ki, és az interjúban az ombudsman a politikai nehéztüzérségről is kifejti véleményét.

A jobboldal Orbán Viktort körülvevő reprezentánsairól ír Koltai Tamás, aki azt állítja: tisztán látni az orbáni víziót megvalósító hadapródokat, akik mindenre készek a legfőbb hadúrért és persze saját jövőjük biztosítása érdekében.

Navracsics Tibor politikai kanyarjairól és várható sorsáról szól Barát József írása, amelynek címe: Egy biztos – bizonytalan pályán.

Magánvélemény című írásom Szanyi Tibor patkányozásáról szól.

Jolsvai András újabb abszurd történettel szórakoztatja önöket, Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben szembeállítja a jobboldali szövegeket és a tényeket.

Kőszeg Ferenc megkapta az egyik legnagyobb német magándíjat, az Értelem prizmáját, és a vele való beszélgetésből kiderül, hogy a díj egyben figyelmeztető jelzés is a magyar kormánynak. Az üzenet lényegében arról szól, hogy nem értenek egyet Orbán törekvéseivel, azzal, hogy az országot Putyin stílusában uralja.

Fókusz rovatunkban a fogyatékossággal élők helyzetével foglalkozunk. Kulturális rovatunkban közelképet adunk Grecsó Krisztánról és Léner Andrásról. Grecsó Krisztián harmincnyolc éves író, Léner András negyvenkét éves színházi rendező. Grecsó színdarabját Léner rendezésében nagy sikerrel mutatták be a Rózsavölgyi Szalonban.

Spiró György Kvartett című darabjának múlt héten volt a premierje a Pesti Színházban. A Kvartett című komédiáról Szénási Sándor beszélgetett Spiró Györggyel, aki nemcsak a kilencvenes évek közepén játszódó történetről beszél, hanem a jelenkorról is. Két súlyos mondatát szó szerint idézzük: „A társadalom nyolcvan százaléka mifelénk ki van hajítva a szemétre. Most egy visszafelé fejlődő, feudalisztikus, széteső világban élünk.”

Glóbusz rovatunkban Kasza László egy Németországban megjelent botránykönyvről ír, Aczél Endre pedig Nagy-Britannia unióellenes populista pártjáról.

Végül pedig folytatódik a réges-régi beszélgetés a magyar labdarúgás legendás alakjával, Sándor Csikarral, akiről megtudhatjuk, hogy az ötvennégyes futball-világbajnokság egyik edzőmérkőzésén Várhidi Pál néven lépett pályára.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.