Lapajánló – Kicsoda ő?
Címlapon a hallgatag miniszter. Némethné a parlamentben alig szólal meg, sajtótájékoztatót nem tart, nagyralátó terveiről, elképzeléseiről igen keveset tudhatunk, interjúkat nem vagy csak alig adott eddig, így aztán a 168 Óra is interjú helyett portrét közöl a „nemzetfejlesztő asszonyról”. A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
A Pénzügykutató Zrt. átfogó tanulmányt tett közzé a gazdaság állapotáról. A tanulmány szerkesztője, Petschnig Mária Zita a 168 Órának így jellemezte a helyzetet: „A kormány átmegy a falon is.” A közgazdász szerint már minden külső kontroll elveszett, a kormány elég erősnek érzi magát, hogy bármit megtegyen. A vállalkozók kivárnak, leépítenek, meghúzzák magukat. A magyar gazdaság teljesítménye az utolsó öt között van az Európai Unióban.
Ha nem is tündérmese, legalábbis mesetéma lett a kormány áldásos tevékenységéből két német közszolgálati csatorna közös gyermekhíradójában. Ez annyira fölháborította Orbánt és csapatát, hogy a vezércikket író Mészáros Tamás arra következtet: Orbán Viktor „mesés” tanítványai sorban felnőnek mesterükhöz.
Hírt adunk arról, hogy készül a korrupciós index, és az adatbázis kényes tudományos adatokkal szolgál majd arról, mi zajlik a közbeszerzési piacon, és hamarosan többet is megtudunk a hazai korrupció helyzetéről.
Koltai Tamás írásának címe: Katasztrófaország. A szerző nemcsak a hóval betemetett nemzeti ünnep katasztrófáiról szól, hanem arról, hogy a demokratikus közélet, a jogállam és a szabadság működése elé miként emel újabb és újabb mesterséges torlaszokat a magyar kormánypolitika.
Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben szembeállítja a jobboldal állításait és a tényeket, ezúttal Orbán Viktor, Szájer József, Kósa Lajos és Balog Zoltán miniszter kijelentéseit kommentálja.
Kukába a Táncsics-díjjal? A 168 Óra riportja eddig föl nem derített hátteret ad ahhoz a botrányos történethez, hogy Balog miniszter átadta egy rasszista újságírónak a Táncsics-díjat – aztán visszakérte.
Bayer Zsolt „cigányozós-állatozós” írása után jogvédő szervezetek bojkottra szólították fel a hirdetőket. A felhívásra számos cég bejelentette: nem hirdet többé a Magyar Hírlapban, de másokat – köztük nem egy állami céget – nem érdekelte a rasszista szöveg és a gyűlöletbeszéd. Volt-e értelme a bojkottnak? A kérdésre Lengyel Tibor írása próbál választ adni.
Bemutatjuk korunk szurkolóit, akik az utcai kivetítőn nézve a magyar-román futballmeccset hihetetlen dolgokat műveltek, a rendőröknek is nekimentek, ők könnygázt vetettek be, és tizenhárom személyt előállítottak. Erről szól a 168 Óra internetes vitafóruma is, ahonnan – kommentár nélkül – idézünk egy jobboldali, radikális véleményt: „Nem egy balhé miatt jó egy ilyen este, hanem mert szükségünk van töltődésre. Egymásban tudjuk tartani a lelket ismeretlenül is. Ezért jelent ez veszélyt a nem magyar gondolkodásúaknak!”
Bemutatunk két olyan családot, akik szeretnének beköltözni az ócsai lakóparkba, de tartanak attól, hogy nem tudják kigazdálkodni a bérleti díjat, a hiteltörlesztést és a rezsit együtt. Meg attól is félnek, hogy távollétükben nem lopják-e szét az üresen maradt, eladhatatlan otthonukat. A dilemma szinte megoldhatatlan: se költözni, se maradni...
Kulturális rovatunkban szólunk Orlai Tibor sikerszériáiról. Az Orlai Produkciós Iroda most huszonnyolc színházi előadást tart műsoron, többször is elnyerték a kritikusok díját, meghívottjai nemzetközi fesztiváloknak, évente négy-öt bemutatót tartanak, és csaknem mindig teltházas az előadás. Tegyük hozzá: egyetlen fillér állami támogatás nélkül. Ez meg hogy lehet? Barát József eredt a titok nyomába.
Bemutatunk egy kerekes székbe kényszerült ifjú hölgyet, akinek izomsorvadása diagnosztizálásakor, ötéves korában mindössze tizennyolc évet jósoltak az orvosok. Hozleiter Fanny nemrég ünnepelte huszonnegyedik születésnapját. Ő ugyanis soha nem adja fel, dolgozik, blogot ír, övé az egyik legnépszerűbb magánnapló az interneten, és Fanny a kerekesszékben keringőzik is.
Idén lesz hatvan éve, hogy a tiszalöki lágerben fellázadtak a „sváb” kényszermunkások. Az ÁVH-őrség tüzet nyitott a fegyvertelen emberekre; öten meghaltak, rengeteg volt a sebesült. A magyarországi németek tragikus fejezeteit idézi fel a Svábok lázadása című írás.
A Glóbusz rovatban Aczél Endre Barack Obama szentföldi látogatásának jelentőségéről ír, Kulcsár István pedig arról, hogy bizonyos jelek szerint szétesőben van a Putyin-Medvegyev tandem is.
Végül egy bonmot Böcz Sándor A helyzet komikuma című írásából: „Nem tűr halasztást a látszatkeltési kormánybiztos kinevezése.”