Kövér László újra kinyitotta a pofonzsákot a Kossuth Rádióban

Terrorista ellenzék, nyílt zendülés az alkotmányos renddel szemben, nagyarcú nyugati politikusok, most már nemmel szavazna az EU-ra.

2021. július 11., 08:37

Szerző:

Az Európai Uniót azok teszik tönkre, akik Magyarországtól akarják most megvédeni – ezt Kövér László mondta a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Az Országgyűlés elnöke az EU jelenlegi állapotáról úgy fogalmazott: „néhány nagyarcú nyugati politikus szereti az orrunk alá dörgölni, hogyha most akarnánk belépni az unióba, akkor úgymond nem vennének fel bennünket az állítólagos jogállami problémáink, illetve a nézeteink és az értétekről vallott véleményünk miatt”.

Véleménye szerint, ha most lenne népszavazás, egészen biztosan nemmel szavazna. Mint mondta: a 2003-as csatlakozási népszavazáson „sem jó szívvel szavazott igennel”, de mindent egybevetve az volt a meggyőződése, hogy az EU-tagság Magyarországnak olyan új dimenziót nyit ki, ahol a saját nemzeti érdekei érvényesítésére egy kedvező, demokratikus és civilizált keretrendszert kap, amelyben ráadásul anyagilag sem jár rosszul.

Kövér László kijelentette: ez mind a mai napig igaz, de távolról sem gondolja úgy, hogy jobb lenne Magyarországnak az unión kívül. Véleménye szerint a nácik és a kommunisták után egy újfajta totalitárius törekvés veri szét Európát, amit „nevezhetünk hol liberalizmusnak, hol poszthumanizmusnak, hol mit tudom én micsodának, tehát zöld őrületnek”.

Kövér szerint olyan mértékű agressziónak vagyunk kitéve, a normalitástól való olyan mértékű eltávolodást követelnek meg szinte normatív módon, ami nemcsak a magyarok ellenérzését váltja ki, hanem azt szerinte az európai emberek döntő többsége „ellenszenvvel viseli el”.

A házelnök úgy vélte, ha ez így megy tovább, akkor az Európai Uniót azok teszik tönkre, „akik tőlünk akarják ebben a pillanatban megvédeni”.

Kövér László szerint az EU-ban az erkölcsöt, mint kategóriát egész egyszerűen kiszorították, nem létezőnek tekintik, és nem támogatják az erkölcsökről folytatott vitát, és feltette a kérdést: „De akkor könyörgöm, hogy az értékek, azok miről szólnak?”

A házelnök szerint ezeket az erkölcsi kereteket nemcsak, hogy feszegetik, hanem szándékosan szétverik az európai baloldal képviselői, akik az Európai Néppártban ugyanúgy megtalálhatók, mint a szélsőbaloldalon, a kommunista pártokban.

A 2022-es országgyűlési választásokkal kapcsolatban Kövér László arról beszélt, hogy napról napra nő a tét, ugyanis „ha visszajönnek azok, akik régen kommunistáknak vallották magukat, ma pedig európaistáknak vallják magukat, akkor itt kő kövön nem marad”. Szerinte nemcsak az „egyébként felemás” rendszerváltozás vívmányait kell megvédeni jövőre, hanem olyan eredményeket is, mint a rezsicsökkentés és a családtámogatás szerteágazó rendszere.

Kövér szerint az ellenzék retorikája és politikája is „szintet lépett” azzal, hogy „gyakorlatilag nyílt zendülést hirdettek meg az alkotmányos renddel szemben”. Kövér László a 20. századi történelem és azon belül is a Tanácsköztársaság történetének tanulmányozását ajánlotta az ellenzéki képviselőknek, majd kijelentette: „a 133 nap után jött a 134.”.

A házelnök úgy látja, téves következtetést vontak le az ellenzéki képviselők „a volt kommunista nómenklatúrából származó tagjaikkal együtt” abból, hogy 1989-90-ben és 1994 között „semmiféle számonkérés, retorzió nem történt azokkal szemben, akik a diktatúrát addig a nemzet ellen fenntartották”.

„Téves az a hiedelem, hogy ez mindig így lesz” – jelentette ki Kövér László, úgy folytatva: téves az a hiedelem, hogy a magyar többség megint eltűri „egy terrorista kisebbség randalírozását ebben az országban”.

Az ellenzéki parlamenti akciókra utalva a házelnök azt is leszögezte: nem hajlandó eltűrni, hogy „bolhacirkuszt” csináljanak az Országgyűlésből és szántszándékkal sértegessék a képviselőtársaikat.

(Kövér László házelnök az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. március 16-án. Fotó: Kovács Tamás/MTI)

A Závecz közvélemény-kutatása szerint Magyar Péter pártjának EP-listája a kutatás első felében jelentősen megelőzött minden ellenzéki pártot a DK–MSZP–Párbeszéd kivételével, így a harmadik helyen szerepel a rangsorban. A teljes lakosság 11%-a, a biztos szavazók 14%-a voksolna rá.