Kósa Lajos felesége közleményben magyarázza, hogy a kamu társasjátékozós estét szervező egyesülete milyen hasznos

2019. április 6., 11:04

Szerző:

Hosszú MTI-közlemény jelent meg a Kőr Dáma Egyesület tevékenységéről, amelyben az egyesület elnöke, Porkoláb Gyöngyi részletesen elmagyarázza, hogy a kamu társasjátékozós estet szervező egyesület valójában számos karitatív tevékenységet folytat. Porkoláb Gyöngyi egyébként Kósa Lajos fideszes országgyűlési képviselő felesége. A közlemény nem említi a kamu estet, és azt sem, hogy feljelentést tettek az ügyben.

Porkoláb Gyöngyi az MTI-vel közölte, hogy az 1999-ben társadalmi szalonként indult debreceni Kőr Dáma Egyesület mára már olyan szemléletformáló szervezetté nőtte ki magát, mely a CSalád.Anya.Karrier egy nő?! (CSAK) programsorozat égisze alatt elindította nagy sikerű rendezvényeit és épp egy éve hozta létre a CSAK Design progresszív kreatívipari tömörülést.

Az egyesület elnöke elmondta, a Magyarországon egyedülálló kulturális, kreatívipari, karitatív és társadalmi tevékenységet végző civil szervezet elmúlt két évtizedben szervezett eseményein több száz témáról csaknem 200 meghívott vendéggel folytatott párbeszédet. Félezer női szakember segítette az egyesületet az induláskor kitűzött célok megvalósításában és a szerveződés létjogosultságát jól mutatja, hogy a közelmúltban szervezett, veronai Családok Világkongresszusának témái között is szerepeltek ezek a fő célkitűzések, tette hozzá.

Porkoláb Gyöngyi (jobbra)
Fotó: Facebook/Derencsényi István/CSAK egy nő

A közleményben arról is beszámol az elnök, hogy milyen rendezvényeket és karitatív tevékenységet folytat a Kőr Dáma.

Azt nem említi, hogy Varga Zoltán, debreceni DK-s képviselő feljelentést tett a civil szervezet akciója miatt.

Március elején ugyanis a Debreceni Kőr Dáma Egyesület egy debreceni szórakozóhelyen azt a látszatot keltette, hogy ők szerveztek egy társasjátékozós estét, és moderátoruk vezette a programot. Szemtanúk szerint azonban erről szó sem volt.

Porkolábék ugyan megjelentek a helyszínen egy fellogózott paravánnal, fotókat készítettek, és félrevezető bejegyzést írtak Facebook-oldalukon arról, hogy ez az ő programjuk volt, mert minisztériumi pénzt kaptak programok szervezésére.

Varga Zoltán csalás, költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználásának gyanújával tett feljelentést. A NAV Észak-alföldi bűnügyi igazgatósága viszont elutasította a nyomozást. Méghozzá parádés indoklással. A hatóság azt írta, hogy a feljelentő nem végzett el minden nyomozati munkát, így aztán nem tudnak foglalkozni az üggyel.