Kocsis Máté legszívesebben megtapsolná a rendőröket
Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága Kocsis Máté vezetésével rendkívüli ülést tartott a Parlamentben, az utóbbi hetek nagy felháborodást okozó bűncselekményeit megvitatni a rendőrség vezetőivel.
Kocsis Máté a bizottság elnökeként az ülést azért hívta össze, mert szerinte néhány, az elmúlt hetekben történt bűncselekménnyel (a szigethalmi késelés és az ózdi gyilkosság) kapcsolatban közbiztonsági aggályok fogalmazódtak meg a lakosság és a közvélemény részéről, amelyek miatt a rendőrség megítélésén csorba eshet, ezért meg kell hallgatni a rendőrséget is. “Egyáltalán nem mindegy, hogy mi a közbeszéd tárgya” – mondta Kocsis.
Hatala József országos rendőrfőkapitány a számokkal érvelve kifejtette, hogy a rendőrségnek nincs oka szégyenkezni. A statisztikák alapján a magyar közbiztonság folyamatosan javul, és a magyar rendőrség nemzetközileg megbecsült bűnüldöző partnernek számít, írta az
Index.Kocsis a főrendőr mondandójára reagálva elmondta, hogy egy kocsmai verekedést sosem fognak tudni megelőzni a szervek, de a felderítés jól működik, és Magyarországon bűn nem marad büntetlenül. A rendőrség létszáma 3000 ezer fővel bővült, és moráljában is megerősödött – mondta. Kulcsár József fideszes képviselő felszólalásában elmesélte, hogy az egyik elfogásnál a lakosság megtapsolta a rendőröket. “Szívem szerint én is megtapsolnám őket, mert valóban fantasztikus munkát végeznek” – mondta.
Mirkóczki Ádám a Jobbik képviseletében azt sérelmezte leginkább, hogy se Pintér Sándor belügyminiszter, se Kontrát Károly, a belügyminisztérium parlamenti államtitkára nem vett részt az ülésen. Az sem tetszett neki, hogy a kormány oldaláról egy rózsaszín országot festettek le, és a felelősök nem merik felvállalni a kritikát.
Az MSZP-s Juhász Ferenc kifejezte, hogy csalódott ebben az ülésben, mert minimum azt várta, hogy a 66 csapás törvényére vagy Pintér Sándor leváltására tesznek majd javaslatot.
A belügyminisztériumot Tóth László helyettes államtitkár képviselte, akiről kiderült, hogy negyvenöt éves és húsz évig volt határőr. Megkérte a képviselőket, hogy a jelenlétében ne bántsák Pintér Sándort.
A DK színeiben felszólaló Vadai Ágnes elmondta, hogy szívesen dicséri a rendőrséget, ezzel semmi baja nincs, és 2006-ban sem volt, de a statisztikák nem tükrözik az ország morális állapotát. Illetve szerinte Pintér Sándornak nincs szüksége arra, hogy megvédjék.
Rubi Gerely a Jobbiktól a halálbüntetés bevezetését és a csendőrség felállítását javasolta, mint eszközöket a hatékonyabb bűnüldözéshez. Kocsis Máté szerint az előbbi kényszerű kilépést eredményezne az EU-ból.
Az LMP-s Dorosz Dávid szerint a kormánynak többet kellene tenni az áldozatok védelme és segítése érdekében.