Kiderült: a Fidesz tényleg zsarolja a városokat

A Fidesz harkányi képviselőjelöltje elképesztő sztorival kampányol. Kiss-Kálmán Éva szerint a város azért esett el egy félmilliárdos állami támogatástól, mert a nem fideszes polgármester elutasította a kormány kérését, ami arra irányult, hogy meg kellene változtatni a Harkányi Gyógyfürdő felügyelőbizottságának összetételét.

2014. október 4., 12:22

Az

Index találta megezt a felháborító történetet. A lap cikke úgy fogalmaz: „A Fidesz harkányi önkormányzati jelöltje szerint teljesen normális, hogy a kormány a Fidesznek kedvező politikai feltételhez kötötte a fürdőfejlesztésre szánt félmilliárdot, azoknak kell szégyenkezni, akik nemet mondtak erre az ajánlatra”.

Kiss-Kálmán Éva, a Fidesz harkányi képviselője a 2013-as időközi választás óta ellenzékben volt kénytelen politizálni a város önkormányzatában. A fideszes jelölt kampánylevélben tárta fel a helyieknek, milyen nehéz volt „narancssárga színűnek-szívűnek” lenni az elmúlt egy évben.

Dr. Imri Sándor független jelölt a 2013-as időközi önkormányzati választáson mindössze nyolc szavazattal győzte le a fideszes Baksai Endre Tamást. Imri 861, Baksai 853 szavazatot kapott. Baksai a választások után óvást nyújtott be a helyi választási bizottsághoz, ám ezt alaptalannak találták, és elutasították.

Kiss-Kálmán Éva a választópolgárokhoz eljuttatott levelében azt írja, 2013-ban érkezett hír, miszerint a fürdő fejlesztéséhez 500 millió forintos állami támogatást kaphatnak. Ezért cserébe csak azt a „kérést” kellett volna teljesíteni, hogy változtassák meg a Harkányi Gyógyfürdő felügyelőbizottságának összetételét.

Ugye nem nagy elvárás, ha anyagi forrást biztosít a kormány, hogy egy felügyeleti kontrollal rendelkező szervben többséget szerezzen?” – teszi fel a kérdést Kiss-Kálmán Éva.

Az önkormányzat nem fideszes tagjai azonban nem akarták megérteni a kormánypártiak számára egyértelmű logikát, „a fürdőre szánt 500 millióból így siklósi várfejlesztés lett” – írja a fideszes jelölt. Szerinte ezért kizárólag a nem fideszes polgármester a felelős.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.