Lapajánló – Egy szót se a Nemzetiről

A 168 Óra címlapján Alföldi Róbert látható. A vele készült interjú címe: Egy szót se a Nemzetiről. A leköszönt direktor azt mondja, lezárta életének ezt a szakaszát, és már előretekint. Tele van tervekkel, feladatokkal, s bár reméli, vezethet még színházat élete során, ha másképp alakulnak a dolgok, akkor sem lesz elégedetlen. „Egész lényemmel azért kampányolok, hogy normalizálódjon a helyzetünk” – mondja, s ezen nemcsak a színházi világot érti. A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.

2013. július 31., 17:52

Több írásban is foglalkozunk ezen a héten a Csányi Sándor körüli viharral. Szénási Sándor elemzése a történtek okait és lehetséges folytatását veszi számba, Mészáros Tamás publicisztikájában pedig arról ír, hogy a mostanában kiépülő feudális társadalmi modellben a kiskirályoknak is meg kell tanulniuk, hol a helyük.

Parászka Boróka cikkében Orbán Viktor tusnádfürdői beszédét s a beszédre adott erdélyi reakciókat elemzi.

Szelényi Zsuzsa a rendszerváltás idején aktív politikus volt, tagja a Fidesz első parlamenti frakciójának. Aztán kivált a pártból, és eltűnt a politikából is. Most, évtizedek múltán az Együtt 2014 politikusaként, Bajnai munkatársaként tűnt fel újra. Miért vág neki valaki egy útnak, amelyről már húsz éve letért? – többek között ezt kérdeztük tőle a vele készült interjúban.

Amióta Szalai Annamária elhunyt, nincs vezetője a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak. És ahogy a dolgok állnak, egy darabig nem is lesz. Pedig aspiránsban nincs hiány, csakhogy a törvényt egykor nagyon is rá szabták. Hogyan tovább? – erre keressük a választ elemzésünkben.

„Itt hamarosan Nemzetbiztonsági Kaszinó nyílik” – kommentálta az egyik online portál a hírt, hogy Varga Mihály pénzügyminiszter az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságához írt levelében jelezte: zártkörű, titkos pályázat keretében koncessziót hirdet tíz városban, tíz évre, tíz nemzeti kaszinó nyitására. Pedig egy év sem telt el azóta, hogy a kormány leradírozta a hazai szerencsejáték-ipart. Cikkünk a változások okait kutatja.

Gyerekként került a Balettintézetbe, balerinaként ismerte meg a világ. Az utóbbi években színészként és filmrendezőként is bemutatkozott, nem is sikertelenül. Tunyogi Henriett szabálytalan portréja is olvasható a lapban.

Az idei Sziget-programot a Quimby együttes nagyszabású műsora nyitja. Hogyan lett az underground klubzenekarból tízezreket vonzó művészeti, zenei produkció? Cikkünk szakembereket megszólaltatva jut el a válaszig.