Itt a Pokorni-Hoffmann-megállapodás
Fenntartanák ugyan a bolognai rendszert a magyar felsőoktatásban, ugyanakkor erős kritikával illették annak bevezetését, és javasolták a képzési szerkezet felülvizsgálatát is – derül ki a Magyar Nemzet birtokába jutott emlékeztetőből, amely a Pokorni Zoltán, az oktatási bizottság fideszes elnöke és Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter közötti múlt heti megállapodás után készült.
Az egy héttel korábbi egyeztetésre azt követően került sor, hogy a nyilvánosság előtt zajló vita alakult ki az új felsőoktatási törvény koncepciójáról Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár és Pokorni között.
A november 15-i találkozó után – amelyen részt vett Dux László felsőoktatási helyettes államtitkár, Sió László, a Fidesz oktatási műhelyének vezetője és Béres István szakértő is – többek között az került nyilvánosságra, hogy a felek közös pontként rögzítették a bolognai rendszer fenntartását.
A Magyar Nemzet által megszerzett dokumentum azonban éles kritikát is tartalmaz: „A bolognai rendszer magyarországi bevezetése erőltetetten, kellően át nem gondolt módon történt meg. Ennek megfelelően szükséges a kialakult képzési kínálatot felülvizsgálni” – írják a dokumentum aláírói. A múlt héten bejelentették azt is, hogy az államilag finanszírozott hallgatók esetében olyan eszközöket kell találni, amelyekkel megakadályozzák, hogy indokolatlanul hosszú ideig vegyék igénybe a közvagyont.
Ugyanígy a felsőoktatási intézmények sem költhetik korlátlanul a közpénzt és privatizálhatják a közvagyont, ezek csak átlátható módon, szabályozott kereteken belül, a köz javára használhatók fel, illetve hasznosíthatók – olvasható a lapunk birtokába került emlékeztetőből.
A megállapodásról szóló dokumentumokat a
Magyar Nemzet Online-onnézheti meg.