Íme, ezek a legveszélyesebb magyar munkahelyek

2018. május 31., 09:28

Szerző:

Az idei első negyedévben, egészen pontosan április 8-áig 4 541 munkabalesetet regisztrált a Pénzügyminisztérium (PM) Munkavédelmi Főosztálya - ez valamivel alacsonyabb az elmúlt két évben mért számoknál, a négy évvel ezelőtti adatokhoz képest viszont jelentős növekedést jelent – írja a napi.hu.

2018 első negyedévében 19 halálos, 9 súlyos csonkolásos, 36 súlyos és 52 csonkolásos munkabaleset történt. 

A legtöbb baleset a legtöbb foglalkoztatottal rendelkező Budapesten történt, utána Győr-Moson-Sopron megyében már csak mintegy feleennyi szerencsétlenség volt. A lista másik végén Tolna megyét találjuk, ahol „csak" 72 munkabaleset történt.

Iparági bontásban azt látni, hogy a feldolgozóiparban (gépiparral együtt) történt a legtöbb (1874) munkabaleset, ezt a szállítás, raktározás követi 535-tel, a harmadik legveszésebb szektor pedig a kereskedelem és a gépjárműjavítás 483 sérüléssel.

Az idei statisztika szerint a textíliák gyártása (33) jóval veszélyesebb mint ruházat (10) vagy lábbeli (16) gyártása, de a gyógyszergyártásnál (11) is. A hulladékgyűjtés (130) ellenben a veszélyesebb munkák közé tartozik, ahogy az élelmiszergyártás (259), a közúti jármű gyártása (273) és a gumi-, műanyag termék gyártása (186) is.

 

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.