Több megyére adtak ki figyelmeztetést az ónos eső miatt

Az ónos eső veszélye miatt Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

2020. november 23., 06:06

Szerző:

Hajnalra, főleg az ország északi részein várható eső, ónos eső. Hétfőn napközben aztán egyre inkább a gyenge eső lesz a jellemző és csak rövidebb időszakokra süthet ki a nap. Délután fokozatosan szűnik a csapadék.

Az éjszakai órákban egyre több helyen képződhet köd – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hétfő hajnalban, reggel az érkező melegfronti szakasz csapadékzónájából az eső mellett elsősorban az északi, északnyugati megyékben (megközelítőleg a Győr–Budapest vonal sávjában) átmeneti, néhány tizedmilliméternyi ónos eső is hullhat. Délelőtt síkvidéken már inkább eső valószínű, ugyanakkor a magasabb helyeken még ekkor is előfordulhat ónos eső. A meteorológiai szolgálat országos középtávú előrejelzéséből kiderült: a héten többször is készülni kell ónos esőre.

(MTI)

 

 

Tegnap 14:19

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

Tegnap 14:16

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.