Halálos többes ütközés, súlyos sérülttel
- Egy ember meghalt, egy súlyosan, egy pedig könnyebben megsérült abban a balesetben, amely szerdán délelőtt történt Isaszeg és Pécel között, s amelynek során három gépkocsi ütközött össze - közölte a rendőrség az MTI-vel.
Beluzsárné Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletese a helyszínelést és a körülmények tisztázását követően elmondta: egy Pécelről Isaszeg felé közlekedő kisteherautó balra kanyarodott, ám nem adta meg az elsőbbséget a vele szemben szabályosan közlekedő személyautónak, ezért összeütköztek. A karambol következtében a kisteherautó a mögötte szabályosan haladó terepjárónak csapódott. (A helyszíni vizsgálatot megelőzően még azt vélelmezték, hogy a terepjáró okozta a balesetet.)
A balesetben a vétlen személyautó sofőrje beszorult a járművébe és a helyszínen életét vesztette, a terepjáró vezetője pedig, aki kirepült az autóból, súlyos sérüléseket szenvedett, őt mentőhelikopterrel szállították kórházba, míg a kisteherautó sofőrje könnyebben sérült.