Fideszes tempó: így nyírják ki az ellenzéket Szigetváron

Másfél hónapra csaknem öt kilométer hosszan a teljes belvárost lefoglalta a Fidesz Szigetváron. Az ellenzéki pártok emiatt szinte sehol nem tudnak kampányrendezvényt tartani – tudta meg az RTL Klub.

2014. október 4., 18:08

Varga Zoltán a Szigetvári Emberekért Egyesület polgármesterjelöltje

az RTL Klub híradójának elmondta, egy kampányzáró rendezvényt szerettek volna tartani, igényüket viszont elutasították, mert augusztus 25-től október 13-ig a Fidesz birtokol minden fontosabb közterületet a városban.

„Azon kívül, hogy pofátlanság, a joggal való visszaélés is, hiszen a Fidesz ezeket a közterületeket a mai napig még egyetlen egyszer sem használta” – mondta Varga Zoltán október 3-án. Szerinte ez olyan, mintha valaki egy orvosi rendelőben másfél hónapra előre lefoglalná az összes időpontot, de egyszer sem menne el kivizsgálásra.

Junácski András, a helyi önkormányzat kabinetvezetője, egyben a Fidesz kampányfőnöke a következőket közölte az RTL Klub híradójával:

„Azért foglaltuk le, mert kampányidőszak van, ilyenkor szokás a pártoknak területet foglalniuk, mi is foglaltunk közterületet. Folyamatosan az utcán vagyunk, az emberekkel találkozhassunk és beszélgethessünk velük, mert fontos a szigetváriak véleménye. Folyamatosak az utcafórumok, standolások és rendezvények.”

A híradó stábja azonban egyetlen fideszes aktivistával vagy rendezvénnyel sem találkozott, miután bejárt az egész területet. Fideszes plakát viszont akadt bőséggel.

Berkecz Balázs, az EGyütt-PM elnökségi tagja elmondta, hogy a Fidesz az összes legális reklámfelületet is lefoglalta, nekik így már nem maradt hely.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.