Fidesz-közeli céget vesz meg az állam?

Szabó Szabolcs, az Együtt országgyűlési képviselője írásbeli kérdéssel fordul Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszterhez, hogy kiderüljön, igazak-e a sajtóhírek Vitézy Tamás fideszes oligarcha horvátországi kikötőinek és szállodáinak állami tulajdonba kerüléséről. Az Együtt szerint erre a bevásárlásra semmi szükség, csak a fideszes haverok járnak jól vele.

2015. február 25., 11:17

Szabó Szabolcs írásbeli kérdéssel fordul Seszták Miklós fejlesztési miniszterhez: miért és miből akarja megvenni Vitézy Tamás kikötőit és szállodáit az állam?

Szabó azt szeretné kideríteni, hogy igazak-e a sajtóhírek Vitézy Tamás fideszes oligarcha horvátországi kikötőinek és szállodáinak állami tulajdonba kerüléséről. Az Együtt szerint erre a bevásárlásra semmi szükség, csak a fideszes haverok járnak jól vele.

Az Mfor.hu információi szerint az állam átvilágítja Vitézy Tamás Fidesz-közeli oligarcha, a Helyi Téma tulajdonosa horvátországi kikötőket és szállodákat üzemeltető cégét, melynek 2010-ig Habony Árpád volt az igazgatósági alelnöke. Az átvilágítás 72 millióba kerül. Ez arra enged következtetni, hogy az állam megvásárolná a céget.

A Vitézy-cég magyar leányvállalata, az Adriatiq Island Group Hungary ellen még 2013 tavaszán indult felszámolási eljárás, melynek lezárultáról azóta sem érkezett hír.

Az Együtt szerint semmilyen nemzeti érdek nem indokolja a cég megvásárlását, az minden bizonnyal egy újabb állomása a közpénzek fideszes haverok zsebe tömésének. Ez már megint olyasvalami, amivel nem a magyar polgárok, hanem a fideszes haverok járnak jól.

Az Együtt politikusa az alábbiakat szeretné megtudni:

Mi indokolja a 72 millió forintba kerülő átvilágítást? Valóban tervezi-e az állam Vitézy Tamás cégének, az Adriatiq Island Group megvásárlását? Ha igen, milyen forrásból kívánja ezt megtenni és milyen célból? Milyen haszna származik ebből az adófizetőknek? Nem gondolja Miniszter úr, hogy a megvásárlásra szánt tízmilliókat inkább a munkavállalói szegénység enyhítésére vagy a nyomorban élők megsegítésére kéne fordítani? Van-e a minisztériumnak információja arról, hogy az említett magyar leányvállalat felszámolása befejeződött-e?

Budapest, 2015. február 25.
Együtt Sajtó

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.