„Félmilliárdot költenek Kósa Lajos tömjénezésére”

„Nem készült előre a hétfői nagy visszhangot kiváltott éles hangú felszólalására” – mondta a kancellária miniszter az ATV JAM című műsorában. A Parlament előtti önkormányzati tüntetésről Molnár Csaba ismét kijelentette, hogy az nem önkormányzati tiltakozás, hanem „fideszes kampányrendezvény volt, amelyen hazugságok hangzottak el.”

2009. október 15., 07:10

A miniszter szerint nem igaz, amit Kósa Lajos állított a gyermekélelmezésről, a távhő áfájáról és az egyházakkal való tárgyalásokról, hiszen a kormány ezekben a kérdésekben érdemi megoldásokat kínált.

„Miközben erkölcsi magaslatokból szónokol Kósa Lajos, Szijjártó Péter, vagy a jobbikos színekben önkormányzati képviselő Cser-Palkovics András, mondván milyen csúnya dolgok történnek a szocialista párt környékén, arról megfeledkeznek, hogy mi folyik a Fidesz-vezette önkormányzatokban. Nem beszélnek az elképesztő pazarlásról: például Debrecenben több mint 500 millió forintot költenek marketing, piár célokra, helyi média támogatására, magyarán szólva Kósa Lajos öntömjénezésére. Győrben pedig, ahol Szijjártó Péter önkormányzati képviselőként a gazdasági bizottság elnöke, az állítólag kivéreztetett testület 120 millió forint támogatást ad a gyengén teljesítő kosárlabdacsapat támogatására, amelynek Szijjártó a társadalmi elnöke” – sorolta Molnár a már a parlamentben is felvetett kifogásait.

Nincs joga egy fideszes képviselőnek sem pénzt kérni a költségvetésből, ha közben otthon nincsen rend és korrupciógyanús ügyek vannak. „Már a bíróság is kimondta, hogy mutyi és panama, amikor egy önkormányzati testület a tagok illetve a hozzátartozóik cégeinek juttatnak önkormányzati forrásokat.” – hangsúlyozta a miniszter.

Molnár Csaba szerint az is megengedhetetlen, hogy Debrecenben teljesen illetve részben önkormányzati tulajdonú cégek vezetőinek jogerősen gazdasági bűncselekmények miatt elítélt személyeket nevezzenek ki. A miniszter kifogásolta továbbá, hogy a szintén bíróság által elítélt volt fideszes államtitkár, Várhegyi Attila cégével is több ellenzéki vezetésű önkormányzat kötött szerződést.

A BKV körüli ügyekről Molnár azt mondta, hogy a Fidesz és az SZDSZ közösen megakadályozta, hogy a szükséges döntéseket meghozzák. „Nehezen látjuk, hogy mi Demszky Gábor és Tarlós István közös érdeke ebben” – állította az ATV műsorában a miniszter, aki szerint a fővárosi szocialistáknak ezután nem maradt más, mint felmondani a koalíciót.