Ez így nem mehet tovább! – fakadt ki a futballklubok eszeveszett közpénzpazarlása miatt az ország leggazdagabb embere
Pénteken tartotta meg éves közgyűlését a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ). Csányi Sándor elnök vezette az ülést, és beszámolt az elmúlt év eredményeiről és elmaradásairól, utánpótlásképzéstől és pályaépítésektől kezdve, taón és az NB1-en át a korosztályos és felnőtt válogatottak teljesítményéig - tudósított az eseményről a 444.hu.
A beszámoló első felében Csányi visszafogottan elemezte az adatokat, és többször elégedettségének is hangot adott. Ezután feldúltan beszélt az élvonalbeli klubok felelőtlen, pazarló, és a magyar labdarúgás érdekeit egyáltalán nem szolgáló játékospolitikájáról és gazdálkodásáról.
Például arról, hogy
- az igazolt, többnyire túlfizetett NB1-es játékosok több mint 40 százaléka nem is játszik, ezért folyamatosan zuhan a fiatal magyar focisták játékperceinek száma.
- három év alatt a magyar játékosok száma 75 százalékról 70 alá esett és tovább csökken.
- a 23 év alatti játékosok játékperceinek aránya két év leforgása alatt 10 százalékról 4 alá zuhant be.
„Magyarországon mintha ostobák lennének a klub tulajdonosai. Képzeljék el hogy van 504 igazolt játékos, csapatonként 42, és az 504-ből az elmúlt szezonban 223 egyetlen egy percet se játszott. Hát normális az az ember, aki megengedi, hogy ilyen kerettel dolgozzon a klub, akkor, amikor pénzügyi gondok vannak? – háborgott Csányi, aki szerint
„Ez egyszerűen így nem mehet tovább. Dobjuk ki a pénzt az ablakon. Akkor legalább menjünk el havonta egyszer vacsorázni a küldöttgyűléssel, annak is több értelme van. Ennek a pénznek a nagy részét a külföldiek viszik haza.”
Szerinte nincs olyan, hogy a klubvezető nem szól bele az edző dolgába a csapat összeállításánál.

„Hogyhogy nem lehet beleszólni. Kinek a pénzét költi? Leigazolja, aztán nem játszatja? Majd elküldjük, és kifizetjük a hátralévő pénzt. Nincs következménye. Én a hűtlen gazdálkodás kategóriájába sorolnám. Majdnem hogy büntetőjogi, aki ilyet csinál. Mert nem a saját pénzét költi. Tisztelet a kivételnek” – dohogott az MLSZ elnöke, aki nem említette, hogy a magyar futballklubok a közpénznek minősülő, százmilliárdokra rúgó tao-pénzekből (a magáncégek társasági adókedvezményéből) lehetnek ennyire pazarlóak.