Dr. Tóth József elmondta: örömmel adta át az év legnagyobb közterületi beruházását, valamint – jelképesen – a többi, ez évben birtokba vett és ezután átadásra kerülő közparki, zöldterületi fejlesztéseket is. Kiemelte, hogy e területre 1,5 milliárd forintot költ évente az önkormányzat, melynek egyharmadát fejlesztésre fordítja, kétharmada pedig a fenntartást szolgálja. Bejelentette, hogy az önkormányzat elnyerte a Magyar Urbanisztikai Társaság díját.
Az indoklás szerint: „Angyalföld egy olyan léptékű és nagyfokú döntéshozói tudatosságra valló munkát valósít meg a Vizafogó lakótelep komplex felújításával, amely nemcsak kifogástalanul illeszkedik a Nívódíj eszmeiségéhez, hanem ékes tanúbizonysága a helyi közösséggel szembeni tisztelettudó és szeretetteljes bánásmódnak. A kerületi stratégiai szinten megfogalmazott programot helyi szintű, a lakossági kötődést elősegítő szoft elemekkel egészítette ki, majd tervezte meg és kivitelezte magas színvonalon a lakótelepi közterületeket. Egy percig sem aggódunk amiatt, hogy hagyományos történeti környezetről van-e szó: a projekt jól megtalált és bemutatott értékeket, több évtizedes jövőképet mutat fel a Vizafogón élők számára.”
Az önkormányzat az AngyalZÖLD+ stratégiában foglaltak szerint folyamatosan végzi a közparki, rekreációs területek megújítását. Ennek részeként az idei év legnagyobb beruházása a Bulcsú utcai közpark felújítása volt. A park felújításával az volt a cél, hogy a meglévő zöldfelületi értékekre – a termetes platánfákra – alapozva a kerületrész vonzó közösségi tere jöjjön létre.
A Bulcsú park 2013-as felújítása során készült el a park burkolata, a padok felújítása, 2014-ben automata öntözőhálózattal talajvízkút létesült. Idén a játszótér bővült új játszóeszközökkel, közel 500 m2 gumiburkolatokkal, a közvilágítás felújításával. A játszótéren lévő hajó mászóeszköz, valamint a gumi burkolat, az iránytű, a horgony, a kormánykerék mintája nem csak a kerületünk címerére, de a szomszédos Lehel Csarnok építészeti kialakítására is utal. A környezettudatosság és takarékosság jegyében stabilizált szórt burkolat borítja a játszóteret. Ez az öntözés hatására idővel megtömörülő burkolat vízáteresztő, és a gyöngykavics burkolatnál kényelmesebb járófelületet biztosít.A lakossági igények alapján a park területéből egy rész leválasztásával 20-ra növekszik a kerületi kutyafuttatók száma.
A Gidófalvy lakótelep nagy játszóterén színes gumiburkolat készül az új és felújított játszóeszközök alatt, javul a terület közvilágítása, növekszik a zöldfelületek nagysága. Az anyagtakarékosság és fenntarthatóság jegyében a meglévő térkő burkolat újrahasznosul, előkészítve a terület pihenőparkjának felújítását. Az elmúlt időszak jó gyakorlatát folytatva az interneten és közterületi táblákon ismertetik meg az érintett lakosságot a tervekkel, kikérve véleményüket, javaslataikat.
A Radnóti Miklós Művelődési Központ területén új, egyedi tervezésű „irodalmi” fajátszótér épül. Kialakítására az ihletet Weöres Sándor „A tündér” című verse adta. Egyedi nagyításban játékként elevenednek meg a költő íróasztalán elárvult eszközök. A pihenést szolgáló padok a ceruzahegyezőn ívesen pöndörödő forgácsként, az ütéscsillapító öntött gumi felületek papírlapként illeszkednek a felnagyított világba. A gyerekek játék közben „járhatják be” a képzeletbeli íróasztalt.
A Kárpát lakótelep komplex felújításának zárásaként a közelmúltban nyílt meg a Duna játszótér, ahol a Duna hullámait idéző gumiburkolat és egy új hajó formájú mászóvár is épült.A terület korábbi aszfalt burkolat helyett vízáteresztő stabilizált kavicsburkolatot kapott.
A közparki felújítások munkálatai nem érnek véget. Megkezdődik a következő időszak beruházásainak előkészítése: a Rákos-patak mentén a Béke u. és Röppentyű utca közötti szakasza, a Kassák park, a Besenyei utcai pihenőpark és játszótér felújítása is szerepel a tervekben. A felújításokról szóló terveket ezúttal is közterületi táblákon ismerhetik meg a lakók, a munkákat véleményüket figyelembe véve végzik el.