Együtt–PM: Lelepleződött a Fidesz álságossága

Az Együtt–PM elfogadja az Alkotmánybíróság (AB) döntését, amelyik szerint nem lehet népszavazást tartani a paksi bővítésről, de úgy látja, hogy a testület nem vizsgálta érdemben a kérdést. A szövetség eközben üdvözölte azt a határozatot, amely szerint alkotmányellenesek a büntető törvénykönyv büntetéskiszabással kapcsolatos szigorúbb halmazati szabályai, amelyek alapján a legalább három, ember elleni erőszakos bűncselekményt elkövetőkre esetenként kötelezően életfogytiglant kell kiszabnia a bírónak.

2014. július 8., 17:10

Karácsony Gergely kedden újságírók előtt a népszavazást elutasító döntésről azt mondta, véleményük szerint az AB-nak ebben az ügyben tartalmilag kellett volna vizsgálnia a Kúria korábbi döntését.

Az AB arra hivatkozva utasította el a kezdeményezést, hogy a népszavazási kérdés összefügg egy nemzetközi szerződéssel. Ha a Kúriának igaza lenne, akkor a 2004-es vagy a 2008-as népszavazást sem lehetett volna megtartani – jelentette ki. Az Együtt–PM továbbra is minden hazai és nemzetközi jogi és politikai lehetőséget meg fog ragadni, hogy meghiúsítsák a paksi beruházást – közölte a politikus.

Szigetvári Viktor, a szövetség ügyvezető társelnöke üdvözölte a büntető törvénykönyv büntetéskiszabással kapcsolatos szigorúbb halmazati szabályairól hozott döntést, mert ezzel „lelepleződött” a Fidesz álságos büntetőpolitikája – írja az MTI. Véleményük szerint ugyanis nem „népszerűsködő intézkedésekre”, hanem több pénzre, keményebb és igazságosabb állami fellépésre van szükség a bűnelkövetők ellen – mondta.

A kormány ne a Btk.-t „fabrikálja (...) vélt elvárásoknak megfelelve”, hanem arra költsön, hogy legyen pénz a járőrautókban, megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre rendőrök, és a kabinet a helyi közösségekben alternatív megoldásokkal békítsen, de eközben lépjen fel azok ellen, akik megsértik a közösségi szabályokat – mondta.