Együtt: Ne hallgassanak a fideszesek Kiss Szilárd ügyében!

Az Együtt részletes és nyilvános vizsgálatot követel Kiss Szilárd letartóztatott ex-miniszteri biztos ügyében. A párt felszólítja Fazekas Sándort és Szijjártó Pétert, hogy tisztázzák, milyen kapcsolatban álltak a volt moszkvai attaséval – közölte Hajdu Nóra, a párt elnökségi tagja.

2015. március 2., 17:02

Kiss Szilárdot, a keleti nyitás egyik kulcsfiguráját, volt diplomatát, lobbistát és volt miniszteri biztost januárban tartóztatták le. A kormánypárt prominensei azóta úgy tesznek, mintha nem is ismernék, pedig fotók bizonyítják ennek az ellenkezőjét. Kiss ellen több állam hatóságai is nyomoznak, vesztegetés és hűtlen kezelés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Az Index birtokába került dokumentumok szerinta magyar rendőrség 2013 nyarán hallgatta le Kiss és üzletfelei telefonbeszélgetéseit, amelyek során arról egyeztettek, hogyan tüntetnek el egy 700 millió forintos tartozást, amellyel Kiss cége tartozott az Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezetnek.

Kiss 2013 óta kétszer is átesett nemzetbiztonsági átvilágításon, és mindkét alkalommal kockázatokat tártak fel vele kapcsolatban, ennek ellenére mégis a keleti gazdasági kapcsolatokért felelős miniszteri biztossá nevezték ki a földművelésügyi tárcánál.

Hajdu Nóra, Együtt elnökségi tagjának közleménye szerint a jelenlegi ügy azért kifejezetten súlyos, mert a maga mélységében mutatja meg, hogy kik képviselik diplomataként Magyarországot.

Az Együtt felszólította Fazekas Sándor vidékfejlesztési és Szijjártó Péter külügyekért felelős minisztert, hogy tisztázzák, milyen kapcsolatban álltak Kiss Szilárddal. Az ellenzéki párt azt is szeretné megtudni:

  • Mi indokolta, hogy Kiss részére Fazekas Sándor miniszteri elismerő oklevelet adott át?
  • Miért nevezték ki miniszteri biztossá Kisst, ha a nemzetbiztonsági vizsgálat kockázatokat tárt föl esetében?
  • Igaz-e, hogy nemcsak Magyarországon, de Oroszországban is nyomoznak a letartóztatott fideszes ügyében?

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.