Dafke: kitünteti Szaniszlót a Magyarok Világszövetsége

Lelkes, magyarkodó közleményben jelentette be a Magyarok Világszövetsége, hogy a "minisztérium részéről őt ért megaláztatás ellentételezéseként” csak azért is kitünteti Szaniszló Ferencet.

2013. március 28., 18:36

Az Echo TV TV Világ-Panoráma című műsorának felelős szerkesztőjét a Magyarok Világszövetsége A MAGYAR NEMZETÉRT érdemérem ezüst fokozatával tüntette ki. Az érdemérem kitüntetettjeinek nevét viselő emlékfát is ültetnek az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban – jelentette be közleményben az MVSZ.

Azt írják: A MAGYAR NEMZETÉRT érdemérmet a Magyarok Világszövetségének elnöke ítéli oda az MVSZ elnökségi tagjainak ill. szövetségi szintű vezető tisztségviselőinek javaslata alapján. A kitüntetést az MVSZ április végén esedékes Küldöttgyűlése keretében adják át.

Szaniszló Ferencet a kitüntetésre Dr. Drábik János, az MVSZ Stratégiai Bizottságának elnöke, Oláh István és Felber Zoltán térségi elnökök, Bottyán Zoltán térségi alelnök valamint Hompoth Zoltán, az MVSZ Elnökségének tagja jelölték.

A Patrubány Miklós elnök által aláírt, az érdemérmet kísérő emléklap szövege így fogalmaz: „Több évtizedes kiemelkedő oknyomozó újságírói munkásságának és nemzetszolgálatának elismeréseként, valamint a magyar minisztérium részéről őt ért megaláztatás ellentételezéseként”. (Balog Zoltán miniszter odaítélte Szaniszló Ferencnek a Táncsics-díjat, majd pár nap elteltével felszólította az újságírót, hogy adja vissza a kitüntetést.)