Az utolsó pillanatban még rúgna egyet a tanársztrájkba Kásler

A jövőbeli hasonló sztrájkokat is megtiltaná az Emmi.

2022. február 5., 15:49

Szerző:

Fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblához az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), amelyben egyebek mellett azt kérték, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék múlt pénteki döntését, amely jogszerűnek mondta ki a hétfői, kétórás figyelmeztető pedagógussztrájk megtartását - derült ki a Népszava birtokába került fellebbezési kérelemből.

Az Emmi szerint a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) által szervezett munkabeszüntetés – amelyben több mint 20 ezer tanár, oktatási dolgozó vett részt - azért sem volt jogszerű, mert azt olyan időpontban tartották meg, amikor az első fokú ítélet még nem emelkedett jogerőre.

A Népaszava cikke arra is rámutatott, hogy az Emmi kérelme ugyanakkor ellentmondásoktól sem mentes. Az elégséges szolgáltatások ügyében hosszan ecsetelik, miért nem elég, ha a sztrájk időpontjában csak gyerekfelügyelet van az iskolákban, miért kellene a pedagógusoknak tanítaniuk is (a szaktárca a nevelés-oktatáshoz való jog miatt aggódik, amiről egyébként nagyvonalúan elfeledkeztek akkor, amikor a koronavírus-járvány harmadik hullámában megtiltották az iskoláknak a digitális oktatást, megfosztva a karanténba került diákokat a hatékonyabb otthoni tanulás lehetőségétől).

Miután kifejtették, miért indokolt sztrájk közben is tanítani, nehezen követhető gondolatmenettel azt írták: lényegében a szakszervezetek érdeke, hogy „minél terhesebb még elégséges szolgáltatási feltételeket” állítsanak elő, mert ezzel a sztrájkban részt nem vevő pedagógusokat is tiltakozásra lehet bírni. Ez nemcsak korábbi érvelésüknek mond ellent, hanem a valóságnak sem felel meg, hiszen a szakszervezetek a gyermekfelügyeletnél „terhesebb” feladatokat sosem kívántak elérni.

(Kiemelt kép: Kiemelt képünk: PDSZ – Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete hivatalos Facebook-oldala)