A Veres Pálné Gimnázium 28 tanára is megtagadja az önkéntes munkát az érettségi alatt
A Veres Pálné Gimnázium 28 tanára is csatlakozott ahhoz a bojkotthoz, amivel megtagadják meg az önkéntes munkát az érettségi alatt.
„A Veres Pálné Gimnázium 28 tanára a tantestület 42%-a csatlakozunk azon pedagógusokhoz, akik nem vállalnak önkéntes feladatot az érettségi vizsgák lebonyolításában” – írták a csatlakozó tanárok nyilatkozatukban, amit a Telex vett észre.
Indoklásuk szerint ezzel jelzik, hogy a problémák megoldására továbbra sem kaptak semmilyen konkrét, egyeztetésen alapuló választ. Korábban egy tatai és egy esztergomi gimnázium tanárai csatlakoztak az érettségi bojkotthoz, hasonló indokkal.
Mindegyik, a bojkotthoz csatlakozó nyilatkozatban megjegyzik, hogy addig folytatják ezt, ameddig a kormányzat a pedagógusok 9 pontos követelésével érdemben foglalkozni nem hajlandó, amelyet még pedagógusok, szülők és diákok közösen hozták létre még 2022 októberében
- Érdemi és nyilvános párbeszédet az oktatás megújításáról! Hiteles tájékoztatást a kormány és a közmédia részéről!
- Szüntessék meg a pedagógusok lejáratását, az oktatási szereplők megfélemlítését! A kirúgott vagy leváltott tanárokat azonnal helyezzék vissza! Megbecsülést a pedagógusoknak!
- Érdekérvényesítő sztrájkjogot a pedagógusoknak!
- Felelős, hozzáértő oktatásirányítást! Önálló oktatási minisztériumot!
- Kisebb terhelést a diákoknak és a pedagógusoknak!
- Esélyteremtő, minőségi oktatást és nevelést mindenkinek – az óvodától az egyetemig!
- Versenyképes és értékálló bérezést az oktatásban dolgozóknak!
- Minőségi, 21. századi környezetet a tanuláshoz és a tanításhoz, neveléshez!
- Szakmai szabadságot és támogatást az oktatásban! Korszerű nemzeti alaptantervet! Szabad tankönyvválasztást!
A Veres Pálné Gimnázium tanárai nyilatkozatukban megjegyezték, hogy a feladatra való jelentkezés határideje hivatalosan március 2, vagyis több, mint két hónap áll rendelkezésére a kormányzatnak, hogy ne csak az aktuális helyzetet oldja meg tűzoltással, hanem valódi javaslatot tegyen a pedagógushiány megoldására, a diák-tanár leterheltség megszüntetésére, az érdemi szakmai egyeztetés feltételeinek megteremtésére.
(Kiemelt kép: Az 1881-ben felépült akkoriban Zöldfa utcának nevezett telken a kor egyik legkorszerűbb iskolája a mai Veres Pálné Gimnázium épülete főváros V. kerületében, a Veres Pálné utcában. MTVA/Bizományosi: Branstetter Sándor)