A rendőrség nem tud kopasz motorosokról Gyöngyöspatán

A Heves megyei rendőrökhöz nem érkezett bejelentés arról, hogy fekete ruhás motorosok jelentek volna meg Gyöngyöspatán. Korábban a Százezren Gyöngyöspatáért Facebook oldalán lehetett olvasni arról, hogy kopasz, fekete ruhás motorosok lepték el a települést. A bejegyzések szerint a rendőrök felszólították a romákat, hogy maradjanak otthon. Soltész Bálint a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője a Független Hírügynökségnek elmondta: nem kaptak bejelntést a faluból és ezért nem volt ilyen kérésük.

2011. május 30., 11:00

Az egyik szombat esti Facebook bejegyzés szerint egyelőre nem történt semmiféle összeütközés, atrocitás Gyöngyöspatán, csak megint alakulnak annak a feltételei, miután kopasz, feketeruhás motorosok lepték el a települést. Olvasható az is, hogy a rendőrség figyelmeztette a Cigány Kisebbségi Önkormányzatot, hogy "természetvédők" érkeznek Kecskekőre. Az egyenruhások állítólag azt kérték a romáktól, hogy ne hagyják el otthonaikat illetve a cigánysort, mondván, hogy ne provokáljanak.

Több bejegyzésben, kommentben is arról számolnak be, hogy látták az említett motorosokat, akik kopaszok és fekete ruhát viselnek. Volt, aki "csak" 15-20, de olyan is akadt, aki 50-60, illetve 200 "látogatóról" beszél. Arról is többen írnak, hogy a társaságot a benzinkúton látták inni. Sokan felháborítónak tartják azt, hogy arra kérték őket, ne hagyják el otthonaikat.

Soltész Bálint a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: nem érkezett hozzájuk bejelentés a motorosokról és ők sem kérték a helyieket, hogy maradjanak otthon.