A Kossuth tér szobrain élcelődik a BBC

Lehet-e Magyarország ismét olyan erős állam, mint amilyen egykor volt? Ezt feszegeti a BBC Budapestről keltezett tudósítása a Kossuth tér régi-új képe alapján.

2015. május 17., 09:12

Az összefoglaló rámutat, hogy az ország a rendszerváltás után rendbe hozta dolgait és most arra készül, hogy elfoglalja régi helyét a világban. ’Egy új, nagyszerű korszak áll előttünk’ – ezt igyekszik sugallni a kormány a népnek, amihez vizuálisan felhasználja a Parlament előtti teret.

Egy német újságíró a következőképpen jellemezte Andrássy Gyula szobrát: „egy beindult magyar szexőrült egy orosz krémtortán”.

A hatalom nagy költséggel helyreállította téren az 1944-es állapotot, éspedig egy színpadi játék részeként, amelyben a szereplők a kormány által gondosan értelmezett szerepet töltik be. Tiszával az a terv, hogy a nemzetépítés új korszakának jelképe legyen. Csakhogy ez a fajta igény a történelmi igazság monopóliumára igencsak nyugtalanítja a bírálókat. Merthogy – mutatnak rá – az ország a megszállás előtt a németek szövetségese volt, még ha időnként vonakodott is.

Azzal is megvádolják Orbán Viktort, hogy a miniszterelnök saját szándékainak megfelelően eltorzítja a történelmet és ily módon egyben árt az ország jövőjének, amikor újraírja a történelmi alakok hierarchiáját.

A Kossuth tér készen áll az új csatákra és a történelem újabb értelmezéseire.

(Forrás: Szelestey Lajos)

14:33

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.