180 fokos fordulatot tett a Fidesz

A párt korábbi álláspontjával szemben mégis támogatja, hogy a családon belüli erőszak önálló tényállás legyen a büntető törvénykönyvben. Rogán Antal a sajtótájékoztatón azt állította, a fideszes képviselőnők javaslatára tettek 180 fokos fordulatot.

2012. szeptember 15., 10:09

Az

Index megkeresett néhány fideszes képviselőnőt, hogy kiderüljön, mivel tudtak ilyen hatást gyakorolni pártjukra. "Elfogadhatatlan ez a macsó gondolkodás" - mondta a portálnak Ékes Ilona, a Fidesz képviselőnője. "Hétfőn támogatni fogom az új javaslatot, mert ez segít eljuttatni az az üzenetet, hogy a testi- és lelki bántalmazás semmilyen körülmények közt nem elfogadható" - tette hozzá Ékes. Arra a kérdésre, hogy ha ennyire határozott az álláspontja, akkor korábban miért állt ki mellette, azt válaszolta: "A törvény nem oldja meg a problémát, csak ráirányítja a figyelmet. A törvénnyel kapcsolatos szavazásnál eddig tartózkodtam."

Megerősítette az elhangzottakat Babiné Szottfried Gabriella is. "Varga képviselőtársam szavai megadtak egy kezdősebességet" - mondta. Az önálló tényállássá tett Btk.-tétel Babiné szerint sem jelent változást a családi erőszak büntethetősége szempontjából, de lehetőséget teremt, hogy foglalkozzanak a problémával. A képviselőnő hangsúlyozta, fontosabb a megelőzés, amelynek kérdésében hétfőn ülnek le Balog Zoltán miniszterrel.

Varga István nőellenes parlamenti kirohanása után még nem voltak kritikusak Varga Istvánnal. Babiné azt mondta, Varga tiszteli a nőket, neki mindig előre köszön, előre engedi az ajtóban. Ékes pedig úgy fogalmazott: Vargának más a véleménye ebben a kérdésben, mint neki, de ez nem jelenti azt, hogy vita lenne közöttük.

Kedden egyébként a Fidesz pártszinten is elhatárolódott Vargától. "A Fidesz nem tud azonosulni a párt képviselőjének, Varga Istvánnak azon szavaival, amelyek hétfő késő este hangzottak el a parlamentben, a családon belüli erőszak önálló büntetőjogi törvényi tényállássá minősítéséről szóló vitában" - mondta akkor Rogán Antal. Varga akkor azt mondta: „A nők az önmegvalósítás, emancipáció mellett elfelejtenek gyereket szülni. Ha önök azt szeretnék, hogy ötven-hatvan év múlva legyen még magyar...majd ha mindenki megszülte a maga két-három vagy négy gyerekét, akkor mehet önmegvalósítani meg emancipálódni” Egy másik felszólásában pedig úgy fogalmazott: „Azzal kellene foglalkozni, hogy ebben a társadalomban ne egy vagy két gyermek szülessen, hanem három, négy vagy öt gyermek. És akkor lenne értelme annak, hogy jobban megbecsülnénk egymást, és fel sem merülhetne a családon belüli erőszak.”