Ezek a praktikák segíthetnek a nátha ellen

Nagyanyáink is ilyen praktikákat alkalmaztak nátha ellen. Mutatjuk mi a teendő, ha a természetes öngyógyításban hiszünk és már túl vagyunk a húslevesen. 

2024. február 22., 13:41

Szerző:

A megfelelő gyógynövényekkel a nátha ellen is felvehetjük a harcot. A megfelelő gyógynövényekkel erősíthetjük immunrendszerünket, és megelőzhetjük a panaszokat. Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy melyik gyógynövény milyen betegség kezelésére ajánlott és milyen hatás várható. A gyógynövényeknek hatalmas előnye az, hogy nincs mellékhatásuk és ha éppen nem rendel az orvos, vagy nincs otthon gyógyszer. A gyógynövények alkalmazásának további előnye, hogy gyerekek is fogyaszthatják. 

4 jótékony gyógynövény a nátha ellen

A lándzsás útifű a legrégebbi és az egyik leghatékonyabb természetes módszer a légúti betegségek kezelésére. Már az ókorban rájöttek arra, hogy a lándzsás útifű levele gazdag nyálkaanyagokban, amelyek bevonják a nyálkahártyát, és védelmet nyújtanak a kórokozókkal szemben. Emellett a lándzsás útifű gyulladáscsökkentő, köptető, sebgyógyító és antibakteriális hatású is – írja az Egészségkalauz. Köhögős, torokfájós időkben igazi gyógyír a Györgytea Lándzsás útifű szirupja, amely 7 gyógynövény erejét ötvözi – írja a lap. A lándzsás útifű mellett orvosi pemetefüvet, orvosi zilizt, hársfavirágot, bodzabogyót, édesgyökeret és ánizst is tartalmaz, így még hatékonyabb és ízletesebb megoldást nyújt a légúti panaszok ellen. Alkoholmentes, ezért gyerekeknek is adható 3 éves kortól.

2504052

 

Az echinacea, vagy más néven bíbor kasvirág, egy Észak-Amerikából származó gyógynövény, amelyet az indiánok már régóta alkalmaznak sebek, harapások, csípések és fertőzések gyógyítására, hatóanyagai a virágzatban és a gyökerében találhatók. Sok fajtája ismert. Lopes-Szabó Zsuzsa az apjától, Szabó Gyuri bácsitól a bükki füvesembertől tanultak és modernkori tanulmányai alapján a keskenylevelű kasvirágból egy olyan új, alkoholos kivonatot állított össze, amely főként ismeretlen eredetű vírusos megbetegedésekre, influenzára, felső légúti fertőzésekre, megfázásra, enyhébb fertőzések és gyulladások kezelésére javasolt.

A Györgytea Echinaceás alkoholos kivonat a keskenylevelű kasvirág mellett az immunrendszer védelme és a hatásosabb vírus- és baktériumölő hatás érdekében tartalmaz még csipkebogyót, lándzsás útifüvet és homoktövis bogyót is. Elég naponta háromszor 20-30 cseppet bevenni belőle, lehetőleg étkezés előtt.

 

A szurokfű, egy mediterrán eredetű gyógynövény, amelyet már az ókori görögök és rómaiak is használtak torok- és szájbetegségek kezelésére. A szurokfű levele antibakteriális, gyulladáscsökkentő, görcsoldó és nyugtató hatású, segíthet csillapítani a torokgyulladást, a mandulagyulladást, a rekedtséget és a szájüregi fertőzéseket. A szurokfűből készült tea vagy gargalizáló folyadék hatékonyan enyhítheti a tüneteket, és elősegítheti a gyógyulást. Megtalálható monoteaként is, de keverékteák főbb összetevőjeként is, mint például a Téli tea, amely a szurokfű mellett gyulladáscsökkentő apróbojtorjánt, lándzsás útifüvet, és antimikrobiális hatású borsmentát is tartalmaz. A tea gyerekeknek 3 éves kortól hígítva adható. A Téli teát finom íze miatt jó szívvel ajánljuk mindenkinek, aki egy csésze jóízű meleg teára vágyik a hűvös időben.

 

A mezei kakukkfű szintén dobogós a légúti betegségek kezelésére használatos gyógynövények ranglistáján. Varázsereje az illóolaj kimagaslóan magas timoltartalmában rejlik, amely erős antibakteriális, gombaölő, köptető és görcsoldó hatású. A mezei kakukkfű segíthet oldani a lerakódott nyákot, és tisztíthatja a légutakat. Mezei kakukkfűből készül a„kanalas orvosságként” is emlegetett köhögéscsillapító szirup. A Györgyteánál monoteaként, immunerősítő teakeverék alkotóelemeként, de Mezei kakukkfű alkoholos kivonat formájában is elérhető.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Pixabay)