Fenntartható építőipar
Bolygónk fenntarthatóságának megőrzése, a hulladékkezelés problémájának megoldása közös érdekünk és feladatunk. A BACHL cégcsoport arra törekszik, hogy az általa gyártott hőszigetelő anyagok az épületek energiamegtakarításán túl a környezeti terheken is enyhítsenek. Gyártóüzemeinkben ezért elsődleges szempont, hogy a keletkezett hulladékot a gyártási folyamaton belül újrahasznosítsuk. Ennek eredményeképp jött létre a PIR előállítása közben az alábbiakban bemutatott univerzális hőhídmentesítő elem.
A „nulla” energiafelhasználású épületekre vonatkozó, folyamatosan szigorodó hőtechnikai követelmények és elvárások miatt kulcsfontosságú a hőhidas épületszerkezetek elkerülése. Vastagabb hőszigetelések alkalmazása esetén sokkal könnyebb hőhidakat létrehozni, mint vékony vagy szigetelés nélküli szerkezeteknél, erre érdemes odafigyelni mind tervezés, mind kivitelezés során. Az épületeinknél a minél homogénebb hőburok kialakítása elengedhetetlen a megfelelő hővédelem eléréséhez. Számos esetben azonban olyan termékekre lenne szükség, ahol a jó hőszigetelési tulajdonságok párosulnak magas szilárdsági jellemzőkkel, ami igen ritka. A BACHL Kombitherm hőhídmentesítő elem rendelkezik a fent említett két fontos tulajdonsággal.
A Kombitherm a PIR (poliuretán) keményhab hőszigetelő táblák vágása, élképzése során keletkezett maradványok („gyártási hulladékok”) és hozzáadott kötőanyag nagynyomású összepréselésével jön létre. PIR hab alapon előállított termék, klórozott- és fluorozott szénhidrogénektől (CFC) mentes, kiváló minőségű szerkezeti anyag. Mechanikailag erősen terhelhető, nyomásálló, alaktartó, biológiai és építésökológiai szempontból ártalmatlan, korhadás- és rothadásálló.
A Kombitherm táblák nyomószilárdsága a mészhomok tégláénak és a szerkezeti fáénak ugyan fele, de a fa alapanyagú elemekkel és a vázkerámia téglával megegyező, míg a pórusbeton téglának akár a kétszerese. Hőszigetelő tulajdonsága a mészhomok téglánál 10-szer, a fánál illetve fa alapú termékeknél és vázkerámia téglánál akár 3-5-ször, míg a pórusbeton téglánál 2-szer kedvezőbb.
A lemez ellenáll a nedvességnek, rothadásnak és a növények gyökérzetének. Olyan helyeken alkalmazható, ahol többek között gondot jelent a nedvesség (ez minden kültéri felhasználásánál fennáll), elvárás a jó hőszigetelő képesség és terhelhető elemre van szükségünk, melybe rögzíteni, csavarozni is kell.
Felhasználási területek: általános hőhídmentesító elem
- passzívházak esetén a felmenő, külső falszerkezet kezdő elemeként alkalmazható, mivel a hagyományos falazóelemeknél jobban szigetel.
- nyílászárók hőhídmentes rögzítésénél a szerelőváz szerepét tölti be, az itt leggyakrabban alkalmazott szerkezeti, fűrészelt fánál akár 5-ször kedvezőbb a hővezetési tényezője, miközben szilárdságuk megegyező. Korszerű nyílászáróinknál (3 rétegű üvegezés, legalább, 5 kamrás profil) az egyik legnagyobb kihívás, hogy minél hőhídmentesebb legyen a beépítése.
- passzívházak ajtó- és ablakgyártásánál kiegészítő elemeként régóta használt anyag
- hőszigetelt homlokzatokon bármilyen szerelvény, tartóelem hőhídmentes beépítésénél nélkülözhetetlen (világítótestek, armatúrák, akasztott, függesztett erkélyek, árnyékolók, korlátok, előtetők rögzítéséhez, télikertek hőhídmentes kialakításához használható)
- magastetőkben alkalmazott fa kiegészítő, tartó elemek kiváltása, hőhídmentesítése
- lapostetők attikafalának kialakítása, illetve attikafal véglezárása, mely kiváló fogadófelületet ad bádogozáshoz
- lapostetők ereszvégének hőhídmentes megoldása, melyhez stabilan rögzíthetőek a csatornaelemek, bádogszerkezetek
Táblaméret:2440 x 1220 mm
Vastagság:3cm fölött a legyártott táblák vastagsága összeragasztással növelhető, például 3+3+2cm vastagságú lapokkal 8cm táblavastagság érhető el.
Megmunkálás, szabás:
A táblák hagyományos fa megmunkálásához használatos vágó szerszámokkal, gépekkel szabható, fúrható, marható, egyedi alak hozható létre.
kép:
- Kiemelt fotó: Kombitherm elemek felhasználása nyílászárók hőhídmentes beépítésénél elemeként