Ez az alvási szokás durva ráncokat okozhat
Az orvosok szerint, az alvás közben szokások hozzájárulhatnak a ráncok kialakulásához.
A szakértők korábban már többször beszéltek arról, hogy milyen életmódbeli szokások járulhatnak hozzá a ráncok hamarabbi megjelenéséhez vagy éppen az elmélyülésükhöz. A Mirror cikkében a szakértők most felfedik azt az alvás közben szokást, ami ráncokat okozhat hosszabb távon.
Ez a szokás ráncokat okozhat hosszabb távon
A lapnak nyilatkozott Dr. Joe Whittington, akit az interneten csak Dr. Joe MD-ként ismernek, mivel igazán aktív a TikTokon. A szakértő az egyik videójában elárulta, hogy sok esetben a párna lehet a felelős azért, ha valakinek az arca nem szimmetrikus.
„A párna lehet az oka annak, hogy az arc nem szimmetrikus”
– mondta az orvos.
Kitért arra, hogy az arc egyik oldalán az „állandó nyomás” ráncok kialakulását, valamint az arc aszimmetriáját okozhatja. Hozzátette, hogy ezt még az ikrekkel végzett vizsgálatok is igazolták. Emellett hivatkozott egy tanulmányra, amit a Plastic and Reconstructive Surgery folyóiratban tettek közzé 2014-ben. 147 egypetéjű ikerpár elemzéséből a tanulmány szerzői arra a következtetésre jutottak, hogy a hason alvás az egyik olyan tényező lehet, ami az arc aszimmetriájához vezethet.
„Az olyan külső tényezők, mint a hason alvás, a kihúzott fog, a fogsor hibái és a dohányzás jelentős kockázati tényezők az arc aszimmetriájában”
– mondta Dr. Joe Whittington. Ugyanakkor hozzátette, oldalt alvás által okozott ráncoktól szintén nagyon nehéz megszabadulni.
„Ha oldalt vagy hason alszik, az arcbőr sokkal jobban összenyomódik, mintha hanyatt feküdne. Amikor oldalt vagy hason alszik, a gravitáció a párnához nyomja az arcát. Az arcbőr eltorzul, amikor a bőrt megfeszítik, összenyomják és minden irányba húzzák, miközben álmában mozog. Csökkentheti ezeket az arcra ható külső erőket, ha hanyatt alszik, vagy gyakran változtat testhelyzetet”
– mondták korábban a University of Queensland szakértői.
Így lehet minimalizálni a ráncokat
A szakértő arra is kitért, hogy mi segíthet. Elsőként elmondta, hogy érdemes kipróbálni a háton való alvást. Tény, hogy nem egyszerű átállni, ugyanakkor hosszabb távon látható lesz a hatása. A második lépés szerinte, hogy ajánlott a hagyományos párnákat, huzatokat lecserélni, mondjuk selyemre.
(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)