A Yettel figyelmeztetett: használhatatlanná válhatnak a telefonok
Erre mindenkinek érdemes figyelnie, a Yettel nem véletlenül hívta fel az ügyfelek figyelmét.
Akár nagy bajba is sodorhatja magát, aki télen nem vigyáz eléggé a telefonkészülékére, és nem készül fel egy külföldi utazásra. A Yettel felmérései alapján a nyár mellett az év első hónapjaiban szeretnék a legtöbben igénybe venni külföldön a mobilszolgáltatásokat. Ez minden bizonnyal a síszezonnak köszönhető, legalábbis erre enged következtetni az, hogy éppen azokban az országokban növekszik a roamingforgalom, amelyek a téli sportok szerelmeseinek kedvenc úti céljai – derült ki a távközlési vállalat legfrissebb sajtóközleményéből.
Csakhogy az ügyfeleknek nem mindig nyílik lehetőségük használni a telefonjukat, télen ugyanis bizonyos szempontból még több előkészületet igényel egy külföldi utazás. Technikai és gyakorlati szempontból is érdemes átgondolni, hogyan működik majd akár egy szomszédos országban a mobilunk. A szolgáltató összegyűjtötte, hogy melyek a leggyakoribb hibák, amelyeket az ügyfelek elkövetnek.
A Yettel szerint csak így szabad elindulni
A vállalat felhívta a figyelmet arra, hogy már az utazás tervezésekor is érdemes tájékozódni arról, hogy a célországban milyen feltételekkel, illetve milyen költségekkel használható a telefon. Az Európai Unióban az esetek többségében a hazai tarifa érvényes, de a kontinensen belül is akadnak olyan országok, ahol drágább lehet internetezni vagy telefonálni a magyar előfizetéssel.
Sok problémát okozhat, hogy az előfizetésben szereplő adatkeret a hazai felhasználásra vonatkozik, külföldön általában ugyanazért az árért csak az adatkeret egy bizonyos részét lehet felhasználni. Az utazás előtt az internetről gondoskodni kell, erre nagy szükség lehet egy ismeretlen helyen, és érdemes takarékoskodni az adatkerettel: például a térképeket előre is le lehet tölteni, így azok böngészéséhez nem szükséges kapcsolódni a világhálóhoz.
Arra csak kevesen gondolnak, hogy a telefonjuk adott esetben akár használhatatlanná is válhat, hiszen a hegyekben télen jóval alacsonyabb hőmérséklet uralkodhat, ez pedig a megszokottnál jóval hamarabb lemerítheti az akkumulátort. Egy esetleges veszélyhelyzet esetén rendkívül fontos, hogy legyen nálunk egy működőképes telefon, így gyakorlati tanácsokat is érdemes megfogadni ezzel kapcsolatban.
A készülékeket óvni kell a legnagyobb hidegtől, például azzal, ha a kabát belső zsebébe kerülnek, és ilyen módon még az elvesztésüket is meg lehet akadályozni: elég csupán abba belegondolni, hogy sportolás közben nehezebb észrevenni, ha leesik a készülék, a hóban ráadásul meg sem lehet hallani, ha leesik, így valóban jó, ha biztos helyen tároljuk a készüléket. Jó tudni azt is, hogy az akkumulátor sokkal tovább bírja egyetlen feltöltéssel, ha a felesleges applikációkat ilyenkor kikapcsoljuk, és természetesen arról sem lehet megfeledkezni, hogy vízálló-e a telefon, hiszen akár teljesen tönkre is mehet, ha nedvesség éri.
A fenti szabályok betartása növeli a személyes biztonságot, a telefon élettartamát, és az is említésre méltó, hogy rengeteg bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat egy kis odafigyeléssel.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Shutterstock)