Személyiségteszt: önnek merre dől a kézírása? Kiderül belőle, hogy introvertált vagy extrovertált személyiség-e
Ha a TikTokon terjedő grafológiai bölcsességének hinni lehet, kész személyiségteszt megfigyelni, merre dől az ember kézírása.
Természetesen nem feltétlenül igaz szigorúan mindenkire az alábbi személyiségteszt, de érdemes kipróbálni, hogy önre például passzol-e, hiszen a grafológusok által megállapított általános trendről van szó. A témát a Mirror cikke vetette fel az alábbi TikTok-videó alapján, amely szerint akinek jobbra dől a kézírása (ez a gyakoribb), az általában inkább extrovertált, szereti ismeretlen emberek társaságát, szeret új kapcsolatokat kötni. Akinek inkább balra dől, az nagyobb eséllyel introvertált, magának való, esetleg félénk. A videó kézírásmintákat is tartalmaz, így könnyebb eldöntenie, hogy melyik az, amelyik inkább hasonlít az ön kézírására.
Érdekes módon a videó szerint a jobbra dőlő kézírással rendelkezőkre a két szülő közül az édesapa szokott lenni nagyobb befolyással, amíg a balra dőlő kézírással rendelkezőkre általában állítólag az a jellemző, hogy az édesanyjuk van rájuk nagyobb befolyással. A grafológus szakértők még azt teszik ehhez hozzá, hogy akiknek egyik irányba sem dől a kézírásuk, azaz akik többé-kevésbé függőleges, egyenesen álló betűkkel írnak, azokra általában az jellemző, hogy logikus és gyakorlatias emberek, és nem engedik, hogy az érzelmeik uralkodjanak felettük.
Személyiségteszt: ezt árulja még el a kézírás
A betűk mérete és a szavak között hagyott szóközök mérete sem mindegy. Aki nagy betűkkel ír, az a szakértők szerint nyitottabb, emberközpontúbb, gyakran szókimondó, illetve szeret a figyelem középpontjában állni. Nem tudjuk, pontosan mi számít átlagos betűméretnek, de akinek se nem feltűnően nagyok, se nem feltűnően kicsik a betűi, az minden bizonnyal a kiegyensúlyozottabbak és alkalmazkodóképesebbek közé tartozik. Azok, aki mintha folyamatosan apróbetűvel írnának, azok általában félénkek, visszahúzódóak, tanulékonya és aprólékosak.
Na és a szóközök? Azokról, akik nagyobb szüneteket hagynak a szavaik között, azt mondják, hogy nagyra értékelik a személyes szabadságukat, nem szeretik, ha túlterhelik őket vagy túlságosan zsúfolt a programjuk. Azaz a teendőik között is olyan nagy szüneteket szeretnek hagyni, mint a szavaik között. Ezzel szemben a szűk szóközökkel írók viszont kevésbé bírják az egyedüllétet, fontosabbak a számukra az emberi kapcsolatok.
(A kiemelt képet mesterséges intelligencia generálta. Forrás: ChatGPT)