Szabó Szebasztián bronzérmes 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián bronzérmet nyert 50 méter pillangón a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szerdai napján.

2022. december 14., 12:04

Szerző:

A 26 éves Szabó Szebasztián 21.98 másodperccel csapott a célba. A számot a brazilok legendája, a 42 esztendős Nicholas Santos nyerte élete utolsó versenyén, 21.78-cal.

Szabó a rövidpályás világbajnokságok történetében a kilencedik magyar úszó, aki érmet nyer.

(Kiemelt kép: Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás elődöntője után a vizes világbajnokságon a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2022. június 18-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.