Francia bajnokság: Djokovics tarolt, a magyarok tessék-lássék szerepeltek

Djokovics és Fucsovics is könnyedén nyert a Roland Garroson. A férfiaknál világelső szerb Novak Djokovics könnyed győzelemmel jutott a második fordulóba a Francia nemzetközi teniszbajnokságon.

2022. május 24., 09:50

A viadalon címvédő Djokovics hétfőn, az első fordulóban a japán Nisioka Josihito ellen lépett pályára, és nyert három szettben. A szerb a második és harmadik játszmában összesen egy gémet engedélyezett riválisának. A találkozó 2 óráig tartott. Djokovics következő ellenfele a szlovák Alex Molcan (38.) vagy az argentin Federico Coria (54.) lesz – írta az Index az MTI-re hivatkozva.

Balázs Attila három sima szettben kapott ki a korábbi US Open-győztes Marin Cilictől. A 33 éves magyar játékos a világranglistán jelenleg csak 262., ám mégis a párizsi Grand Slam-torna főtábláján kapott helyet. Ez védett ranglistájának köszönhető, ugyanis nemrég tért vissza 14 hónapos kényszerpihenő után, melynek során megműtötték régóta problémákat okozó lábát. A 14-es pályán a szintén 33 esztendős Ciliccsel csapott össze, és jó előjelnek számított, hogy a 20. helyen kiemelt horvát óriás a salakszezonban eddig sehol sem jutott tovább a nyolcaddöntőnél.

Cilic eredménysora ugyanakkor tekintélyt parancsoló, hiszen 2014-es New York-i diadala mellett további 19 trófeát gyűjtött, megfordult az ATP-rangsor 3. helyén is, és 2005 óta profiként csaknem 30 millió dollárt ütögetett össze.

Első találkozójukon a 23. helyen álló Cilic rögtön brékkel indított, ezt követően sem termett sok babér Balázsnak, esélyesebb horvát riválisa ugyanis vesztett játék nélkül, 22 perc alatt került előnybe. A folytatás sem hozott jelentős változást, Balázs tíz elvesztett játék után, adogatóként tudott először részsikert elkönyvelni, ám a 32 perces második játszmát is könnyedén hozta a horvát.

Balázs a harmadik szettben kétszer is tudta hozni saját szervagémjét, azonban ezt megelőzően az elsőt, valamint az utolsót is elvette Cilic, így másfél óra elteltével lezárta – a papírformának megfelelően könnyed – összecsapást.

Fucsovics Márton viszont simán továbbjutott. A legjobb magyar férfi játékos – aki 57. a világranglistán – a selejtezőből érkezett Geoffrey Blancaneaux-val csapott össze, a francia ellenfél jelenleg karriercsúccsal a 191. pozíciót foglalja el. A 23 éves rivális életében először szerepelt főtáblán szülővárosának Grand Slam-tornáján.

Első találkozójuk magabiztos adogatójátékokkal indult, 2:2-nél viszont a 30 éves nyíregyházi teniszező – aki 2020-ban nyolcaddöntős volt a Roland Garroson – elvette a hazai közönség támogatását élvező Blancaneaux szervagémjét. Fucsovics következő adogatását még nehezen hozta, a szett további részében viszont nem igazán hozott kiegyenlített játékot, a magyar teniszező 34 perc alatt előnybe került.

A folytatás is brékkel indult, Fucsovics hat játékot nyert sorozatban, majd 4:2 után újabb gémet vett el francia riválisától, aki azonban 5:2-nél visszabrékelt. Végül Fucsovics 59 perc alatt nyerte a szorossá váló játszmát.

Blancaneaux a harmadik játszmában is keményen küzdött, a mérkőzésen először brékelőnybe került, azonban Fucsovics rögtön vissza is vette az adogatójátékot. Ebben az időszakban főleg a fogadók voltak eredményesek, a játszma hajrájának 4:4-ről vágtak neki a felek, majd a magyar teniszező a hatodik meccslabdáját kihasználva, 2 óra 38 perc után győzött.

A következő fordulóban Fucsovics ellenfele a Balázs Attilának mindössze három nyert játékot engedélyező, huszadik kiemelt horvát Marin Cilic lesz.

Evans (brit, 29.)–Cerundolo (argentin) 7:6 (7–3), 6:4, 6:4

McDonald (amerikai)–Agamenone (olasz) 1:6, 6:2, 6:3, 7:6 (7–3)

Cachin (argentin)–Gombos (szlovák) 6:1, 3:6, 6:2, 6:3

M. Ymer (svéd)–Duckworth (ausztrál) 6:2, 6:4, 6:2

Báez (argentin)–Lajovic (szerb) 6:3, 3:6, 6:4, 6:3

Moutet (francia)–Wawrinka (svájci) 2:6, 6:3, 7:6 (7–2), 6:3

Nakashima (amerikai)–Majchrzak (lengyel) 6:4, 2:6, 4:6, 7:6 (7–3), 6:2

Gojo (horvát)–Giannessi (olasz) 6:4, 6:7 (3–7), 6:7 (4–7), 7:6 (7–4), 6:4

(Kiemelt kép: A horvát Marin Cilic ünnepel a Balázs Attila elleni mérkőzés után a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2022. május 23-án. Cilic 6:0, 6:1, 6:2 arányban győzött. MTI/EPA/Martin Divisek)