Bravúr: harmincadszor kupagyőztes a Veszprém

A Veszprém megvédte bajnoki címét az OTP Bank-Pick Szeged csapatával szemben.

2023. április 9., 19:56

A Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda Magyar Kupában, mivel 35-32-re legyőzte a bajnok Szegedet a vasárnapi döntőben, a győri négyes döntő második játéknapján.

A csapatkapitány Rasmus Lauge Schmidt tíz, Gasper Marguc hat, Andreas Nilsson öt góllal, Rodrigo Corrales 12 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Borut Mackovsek nyolcszor, Bodó Richárd ötször talált be.

A veszprémiek 39. alkalommal játszottak döntőt a hazai kupasorozatban, a hétszeres győztes Szegednek pedig ez volt a 22. fináléja.

(Kiemelt kép: a Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda Magyar Kupában 2023. 04.09-én. Fotó: Krizsán Csaba/MTI)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.