A budapesti bajnok Pera nyerte a hamburgi tenisztorna döntőjét

A múlt heti, budapesti viadal amerikai győztese, Bernarda Pera nyerte a hamburgi salakpályás tenisztorna női versenyét.

2022. július 23., 15:51

Szerző:

A világranglistán 81. tengerentúli játékos - aki a magyar fővárosban pályafutása első fináléjában első tornagyőzelmét aratta - a szombati döntőben meglepetésre két szettben jobbnak bizonyult a WTA rangsorában második észt Anett Kontaveitnél, a verseny első kiemeltjénél.

Pera újabb sikerével hétfőtől várhatóan bekerül a legjobb 60 közé a világranglistán, miközben múlt hétfőn még a 130. volt.

(Kiemelt képünk: A győztes amerikai Bernarda Perát (j) locsolja pezsgővel a szerb Aleksandra Krunic a salakpályás budapesti női WTA tenisztorna eredményhirdetésén a Római Teniszakadémián 2022. július 17-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás)