Vevőt keresnek az „elátkozott” rózsadombi szellemháznak

Hamarosan gazdára találhat az immáron évtizedek óta üresen álló egykori SZOT-üdülő. Az ingatlant 2009 óta birtokló CIB Bank a folyamatosan javuló hazai ingatlanpiaci helyzetre hivatkozva döntött úgy, hogy értékesíti a budai panorámát meghatározó betontorzót.

2014. szeptember 6., 09:55

Szeptember 15-ig várja az írásos ajánlatokat az ingatlan eladásával kapcsolatos feladatokat ellátó Cushman & Wakefield (C&W) nemzetközi ingatlan tanácsadó cég.

„Biztosak vagyunk abban, hogy az ingatlan a C&W szakértelmének köszönhetően hamar megtalálja új tulajdonosát, és ismét a II. kerület – és az egész főváros – ékköve lehet” – fogalmazott még júniusban Michael Clark, a CIB Csoport vezérigazgató-helyettese a bank közleményében.

A 16 millió euróért meghirdetett ingatlan egyedülálló panorámával rendelkezik. Az egykori üdülő ablakából rálátni a Parlamentre, a Margitszigetre és a Budát és Pestet összekötő történelmi hidakra. Az 1971-ben átadott, a rendszerváltás óta üresen álló szálló új tulajdonosa piaci várakozások szerint bontással kezd, hogy a telken azután egy kisebb, korszerű épületet húzzon fel.

Az ingatlan évtizedek óta várja, hogy rendbe hozzák és funkciót kapjon. 1997-ben a Hunguest Nemzeti Üdülési és Vagyonkezelő Rt. közös céget hozott létre a Globex Holdinggal Hotel Rózsadomb Rt. néven. 1998-ban adták volna át a tervezett luxushotelt, ám a Postabank-botrány a Globexet is maga alá temette. Sopron önkormányzata adósság ellenében szerezte meg a szállodát, ám a tulajdoni viszonyok körül voltak viták. Végül Sopron több mint egymilliárd forintért cserébe lemondott az ingatlanról. Az épületet birtokló céget a Pro-Hill Kft. vette meg, luxustársasház-beruházását a CIB hitelezte volna. Ám a terv kútba esett: a pénz elfogyott. A jelzálogjoggal terhelt ingatlan így 2009 decemberében a CIB Banké lett.