Már a következő kormányzati ciklusra is vett tanácsokat a Fidesz
A tanulmányírástól a kommunikációs tanácsokon át a közvélemény-kutatásig sok különböző feladatra keres tanácsadó céget a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, amely a nyertessel olyan szerződést tervez kötni, amely átnyúlik a várhatóan 2014 tavaszán esedékes választások utáni időszakra is. Közben tovább bővült a minisztériumnál a külső jogi tanácsadók köre is
"Szakpolitikai tanácsadásra" írt ki közbeszerzési pályázatot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), amely a Közbeszerzési Értesítő legfrissebb számában megjelent felhívás szerint egyebek mellett tanulmányok írására és közvélemény-kutatások készítésére keres külső partnert. Hasonló feladatok ellátásával rendszeresen bíznak meg a minisztériumok cégeket, ez a közbeszerzési eljárás ugyanakkor kitűnik a többi közül a megbízás időtartamával és azzal, hogy szerteágazó feladatokról van szó.
A felhívásból kiderül, hogy a tanulmányírás és kutatások mellett kommunikációs tanácsadásra és közelebbről meg nem határozott projektmenedzsmentre is vonatkozik a megbízás, a szerződés a terv szerint 2014 december végéig szól. Ez azt jelenti, hogy a minisztérium kötelezettséget vállalna a várhatóan 2014 tavaszán tartandó parlamenti választások utáni időszakra is.
Kedden reggel az
origo.humegkereste a minisztériumot azokkal a kérdésekkel, hogy miért kötik ilyen hosszú időre a szerződést, illetve hogy miért vesznek igénybe külső tanácsadást projektmenedzseri feladatokra is, de egyelőre nem érkezett válasz.Az előző, szocialista kormányok alatt a most kormányon lévő Fidesz politikusai gyakran támadták a minisztériumokat a különböző, szerintük tanácsadói szerződések miatt, hasonló megállapodásokat azonban a mostani kormányzati intézmények is kötnek.
Szeptember eleji összesítés szerint a kormány tavalyi megalakulása óta az NFM összesen 28 jogi tanácsadói szerződést kötött bruttó 458 947 611 forintért, míg a költségvetés elkészítéséért felelős Nemzeti Gazdasági Minisztérium (NGM) mindössze három jogi tanácsadói szerződést kötött 15,6 millió forintért, de a kormányzati munka összehangolásáért felelős Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) is kevesebbet költött jogi tanácsokra, a KIM honlapján található táblázat szerint a tárca az idei évben 13 jogi szerződés után 61 millió forintot fizetett ki.