Kormányzati nyomás a nyomozó hatóságon?
Komoly kormányzati nyomás nehezedik a nyomozó hatóságra Quaestor-ügyben az Index információi szerint. A Hír24 kormányközeli forrásból úgy értesült, hogy a cég volt vezetője két napon belül már előzetes letartóztatásban lehet.
Míg a Buda-Cash és a Hungária Értékparír Zrt. bedőlését gyors rendőri intézkedések követték, a Fidesz-közelinek tartott Quaestor-vezér szabadon intézkedik – emlékeztet az Index.
A portál szerint Tarsolyék jelentős ügyvédi támogatással próbálják elérni, hogy időt nyerjenek, és a nyomozás kezdetén a Quaestor esetében nem találtak olyan bűncselekményre utaló nyilvánvaló bizonyítékokat, amelyek lehetővé tették volna az előzetes letartóztatás vagy letartóztatások elrendelését.