„A »nemzeti« szó a fideszes lopások elfedésére szolgál”

A Demokratikus Koalíció szerint bebizonyosodott, hogy az Orbán Viktor által megálmodott nemzeti bankrendszer tökéletesen működésképtelen.

2015. március 10., 14:00

Az ellenzéki párt szóvivője, Gréczy Zsolt ezt arra reagálva közölte kedden az MTI-vel, hogy a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett.

A külföldiekkel ellentétben a magyar tulajdonú bankok és pénzügyi csoportok „egymás után húzzák le a rolót” – kommentálta a történteket Gréczy Zsolt, aki szerint a nemzetinek nevezett bankrendszer nem más, mint olyan ügyletek gyűjteménye, amelyben fideszes politikusok százmilliárdokkal üzletelhetnek. A nemzeti szó pedig a fideszes lopások elfedésére szolgál – tette hozzá.

A DK arra szólítja fel a nyomozó hatóságokat, ne mérlegeljenek, hogy a résztvevőknek milyen kapcsolatai vannak a „rezsim vezetőivel”, hanem haladéktalanul indítsák el a szükséges eljárásokat. A kormány pedig próbálja megmenteni a befektetőket, akik elveszíthetik megtakarításaikat – közölte Gréczy Zsolt.

Az elmúlt hónapokban a forint erősödött mind a dollárral, mind az euróval szemben, és ez közvetlenül csökkentette az üzemanyag-import költségeit. Emellet a brent olaj világpiaci ára is csökkent, s e két hatás eredményeképpen a benzin literenkénti ára átlagosan 7 forinttal csökkent, így tartósan 590 forint alá került, míg a dízel ára is egyre inkább megközelíti ezt a szintet.