A magyarok kétharmada elégedetlen a munkájával

A V4-es országok közül a magyarországi munkavállalók a legelégedetlenebbek, csak a harmaduk mondta azt, hogy megfelel neki a jelenlegi munkája.

2014. április 2., 19:25

A V4-es országok közül a magyarországi munkavállalók a legelégedetlenebbek, csak a harmaduk mondta azt, hogy megfelel neki a jelenlegi munkája. Az Új Szó című pozsonyi lap szerint a szlovákiai munkavállalóknak csak alig több mint a fele elégedett a munkájával az Eurobarometer felmérése alapján.

A munkavállalók az északi országokban a legelégedettebbek, Svédországban 81 százalékuk tartja megfelelőnek jelenlegi munkáját. Közel négyötödös az elégedettség Dániában, de jól érzik magukat a munkahelyükön az osztrákok is – számolt be róla a VG.hu.

A lista másik végén a görögök állnak, ott 80 százalék azonnal távozna, ha jobb ajánlatot kapna. A régiónkban Csehország áll a legjobban, ott a megkérdezettek 57 százaléka elégedett a munkabeosztásával.