Székely Kriszta a gyerekkoráról: a villanyvasút jobban vonzott, mint a gyöngyfűzés (Exkluzív videó a 168-on!)
Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!
Gyermekkorában nagyon sokat volt a szabadban, aminek nem csak a játékosságát, de a derűjét és a természetközeliségét is köszönheti. Szeretett gyöngyöt fűzni és babázott is, de igazán a távirányítós játékok kötötték le, a villanyvasutat különösen szerette – többek között derült ki Székely Kriszta színházi rendezőről az exkluzív módon, kizárólag a 168.hu felületén látható Dobd be magad! című műsorban.
Székely Kriszta egzotikus helyeken nőtt fel
„Volt egy periódus, amikor vidéken laktunk, mert édesanyám körzeti orvos volt. Mindenféle, budapesti szemmel elég egzotikusnak tűnő helyen megfordultunk: Budajenő-Telkin éltünk sokáig, de előtte Borsodban laktunk”
– árulta el gyerekkora kapcsán Székely Kriszta Réczei Tamás Dobd be magad! című műsorában. Az exkluzív módon, kizárólag a 168.hu felületén látható adásban az első diplomáját klasszikus balett szakon megszerző, majd később színházrendezőként végző művész elárulta, nagyon boldog volt számára a sok költözéssel járó időszak. „Az alapműködésem szerintem azért ennyire derűs, mert – különösen a Budajenő-Telki időszakban – mi gyerekek összeverődve rohangáltunk, fára másztunk. Nagyon szabad voltam, és már látom, hogy a kisebb közösségekben a gyerekek egymást nevelik föl. Ez csodálatos és alapvetően egy játékosságot, derűt, természetközeliséget adott számomra” – tette hozzá.
Aztán egy nagy váltás következett Székely Kriszta életében, amit a táncnak köszönhetett. Családjával Pasarétre kötözött, ahol szerencsére egy hatalmas kertjük volt, így továbbra is nagyon sokat lehetett kint és játszhatott a szabadban. Ha azonban bent kellett lennie, akkor jobban szeretett távirányítós játékokkal babrálni, az egyik kedvence a villanyvasút volt. Elmondása szerint olykor több pályát is egybe épített, majd a trafókat is összekötötte, hogy a vonat gyorsabban száguldjon.
„Ezekkel szívesebben játszottam, mint mondjuk gyöngyöt fűztem, de azért nem az volt, hogy mindig Rambonak öltöztem”
– jegyezte meg. Székely Kriszta végül elmondta, a műszaki dolgok iránti vonzódását nem igazán tudja, honnan örökölte. Az édesapjától biztosan nem, mert ő inkább az elérhetetlen, folyamatosan dolgozó személy volt, aki néha elvált az édesanyjától, majd néha újra elvette őt.
Kíváncsi Székely Kriszta történetének folytatására, hogy a kalandos gyerekkor után hogyan alakult a pályafutása? Akkor kattintson exkluzív videónkra, és tekintse meg a teljes interjút!
Székely Kriszta bedobta magát, de mibe is?
A fentiekből kitűnik, hogy Székely Kriszta hogyan áll a gyermekkorához, mit tanult belőle. Hiszen a Dobd be magad! portréműsornak pontosan ez a lényege, hogy a meghívott vendégek történeteket osszanak meg a gyerekkorukról, kifejezzék az érzelmeiket, és beszéljenek arról is, szoktak-e feszültséglevezetés céljából játszani. A műsor során kiderül róluk, hogy mennyire kudarctűrők, van-e bennük versenyszellem, és hogy csapatjátékosok-e vagy inkább egyedül küzdenek meg a problémákkal.
A Dobd be magad! vendégei olyan dolgokat is megosztanak a saját életútjukkal kapcsolatban, amelyekről ritkán beszélnek a nagynyilvánosság előtt. S hogy mik ezek pontosan? Az életük taktikája és annak esetleges kudarcai, a szabálykövetési képességük és feszültségük kifejezése, a konfliktusokban való szerepük.
Összességében a Dobd be magad! egy olyan életútutazás, amely elkalauzol bennünket a műsor vendégeinek élettörténetében a legrejtettebb összefüggésekbe.
Persze az utazás elképzelhetetlen lenne egy kiváló játékmester közreműködése nélkül, aki ezúttal sem más, mint Réczei Tamás színházrendező és dramaturg, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház egykori művészeti vezetője, a Kaposvári Egyetem Művészeti Karának volt oktatója. A műsorvezető a 2019-ben megjelent Nagyon kell szeretniök doku-dráma kötet szerzője, 2020-tól az EMIH kulturális tanácsadója, a Baross utcában megnyíló Firgun Színház vezetője.
(Kiemelt képünkön Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője látható. Forrás: Dobd be magad!)