Meghalt Dr. Kustár Ágnes antropológus-muzeológus

Facebookon jelentette be a halálhírt a Magyar Természettudományi Múzeum. 

2023. június 20., 20:00

Szerző:

Hosszas betegség után június 20-án elhunyt Dr. Kustár Ágnes, a Magyar Természettudományi Múzeum antropológus-muzeológusa.

„Ágnes rendkívül speciális szaktudással rendelkezett: a tudományos alapú szobrászi arcrekonstrukció-készítés módszerével, a koponyából kiindulva, arra az arcot visszaépítve volt képes megeleveníteni a múltban élt embereket. Munkásságát több tucat – önállóan vagy társalkotókkal közösen elkészített – portrészobor őrzi, köztük olyan neves történeti személyiségeké is, mint Janus Pannonius, Szent László király, Dobó István vagy Abulkhair kán kazak vezető koponyaleleten alapuló tudományos arcrekonstrukciója. Nyugodjék békében!” – áll a bejegyzésben.

(Kiemelt képünk: Magyar Természettudományi Múzeum Facebook oldala)

Történelmi időutazásra hívjuk mindazokat, akik hisznek a zene világformáló erejében. Augusztus 21-én, Budapesten a Budai Vár – Szentháromság térnél olyan este bontakozik ki, ahol nem márványból vagy bronzból, hanem hangjegyekből és érzelmekből épül emlékmű. Egy este, ahol a múlt emlékei és a jelen dallamai egyetlen lélegzetbe olvadnak össze, és minden hang, minden akkord a szabadság iránti örök, olthatatlan vágyat zengi – egyszerre emlékezve és a jövőbe mutatva, ahol a zene válik a közös üggyé. Egy teljes zenei életpálya emelkedik diadalívként a közönség elé. A világhírű zeneszerző, szövegíró, producer és előadóművész, Leslie Mandoki visszatér Budapestre legendás formációjával, a Mandoki Soulmates-szel, hogy közösen írják tovább a szabadság zenéjének történetét. Az est méltó jelmondata: 50 év szabadságvágy, mely Leslie életútjának hitvallása.