Ebben az európai városban állítottak emléktáblát Kertész Imrének

Dragomán György szúrta ki. 

2022. január 9., 07:56

Szerző:

Tavaly novemberben emléktáblát állítottak Kertész Imrének Berlinben, a Meinekestraße 3 szám alatt, egykori berlini lakása helyszínén – szúrta ki Dragomán György.

Irodalmi Nobel-díjas írónk a házban –melynek falán a közelmúltban emléktáblát állítottak– 2001-től 2003-ig élt. Az emléktábla avatásról a német főváros hivatalos oldala is beszámol, mindemellett  Kertész Imre életművét is röviden összegzi. 

(Kiemelt kép: Kertész Imre Nobel-díjas író portréja a Petőfi Irodalmi Múzeum Dísztermében. Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI)

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

2024. április 11., 11:02

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.