Meghalt Del Medico Imre

2019. november 27., 10:53

Szerző:

Kilencvenhatodik születésnapján, november huszonötödikén meghalt Del Medico Imre jogász, köziró, Magyarország leghíresebb sajtólevelezője – írja a 24.hu

Egy olasz származású, Budapesten elsőként szalámigyárat alapító család leszármazottja (a gyárat – nagyapja halálát követően – még 1912-ben felszámolta a család). Az óbudai Árpád Gimnáziumban érettségizett 1941-ben, magánéleti és politikai változások miatt azonban csak az 1970-ben szerezhetett jogi diplomát esti képzés keretében.

Édesanyja 1937 és 1948 között panziót üzemeltetett a Bécsi utca 8. szám alatt, a fiatal Del Medico Imre a kulturálisan sokszínű időszakban a kor számos érdekes, nagy műveltségű személyiségével ismerkedett meg.

Első munkahelye a Külügyminisztérium volt, ahol 1945-48-ig dolgozott előadóként, majd 1951-53-ig a Magyar Zeneszerzők és Szövegírók Szövetkezete 1953-70-ig a Szerzői Jogvédő Hivatal, 1970-től a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának  dolgozója volt, ahonnan 1983-ban ment nyugdíjba.

Első észrevételező levele a Magyarország című hetilapban (1964-1998) jelent meg. Sajtólevelezőként legaktívabb időszaka az 1980-as évekre esett, de nemcsak sajtóorgánumoknak írt, hanem számos hivatalnak, intézménynek is, észrevételezve hibákat, visszásságokat. Sajtómegjelenéseiben nagy műveltséggel igazította ki az újságírók hibáit, tévedéseit, helyreigazított félreértéseket, véleményt nyilvánított közügyekben, igyekezete arra irányult, hogy a sajtónyilvánosság révén jobb, élhetőbb szellemi és városi környezetet teremtsen.

Számos civil értelmiségi szervezetben ténykedett, tagja a Budapesti Városvédő Egyesületnek, a Magyar Politikatudományi Társaságnak, az Anyanyelvápolók Szövetségének, a Bajcsy-Zsilinszky Társaságnak. Munkásságát mások emellett Podmaniczky- és  Budapestért-díjjal is elismerték – írja a Wikipédia.

 

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!