Ötezren tüntettek a kulturális intézmények bezárása ellen
A járvány miatt bezárták a kulturális intézményeket, a szcéna dolgozói ezt nem hagyták szó nélkül.
Vasárnap délután előadók, rendezvényszervezők és mozikban dolgozók ezrei tüntettek Brüsszelben, miután a belga kormány bezárta a kulturális intézményeket az omikron variáns terjedése miatt – írja a hvg az Euronews tudósítása nyomán.
Az eső ellenére ötezren mentek ki az utcára tiltakozni a korlátozás ellen. A tüntetők leginkább azt ellenzik, hogy a kulturális szcénát teszi az új járványhullám vesztesévé a kormány, miközben az éttermek, kocsmák és üzletek továbbra is nyitva lehetnek.
A lezárást a kormány járványügyi tanácsadója, Marc Van Ranst virológus sem támogatja. Úgy fogalmazott: „a forralt bor legyőzte a kultúrát.”
(Kiemelt kép: több ezren demonstrálnak a kulturális intézmények bezárása ellen Brüsszelben 2021. december 26-án. Fotó: Dursun Aydemir / Anadolu Agency via AFP)