Merkel: Putyinnak csak az erő számít
Angela Merkel megvédte a poliitkáját, és szerinte a minszki megállapodással Ukrajna időt nyert a felkészülésre.
Angela Merkel volt német kancellár tavaly nyáron megpróbált összehívni egy orosz-francia-német csúcstalálkozót, de már nem volt elég ereje ahhoz, hogy saját akaratát érvényesítse – derült ki a volt német kancellár Spiegelnek adott interjújából, melyet az RTL szemlézett.
„Mindenki tudta, hogy ősszel távozom” – fogalmazott. Utolsó moszkvai látogatása tavaly augusztusban volt, és akkor már egyértelmű volt, hogy hatalompolitikai szempontból elvesztette az erejét. Márpedig Putyinnak csak az erő számít – tette hozzá.
Úgy vélte: a minszki egyezménnyel időt nyert Ukrajna a háborúra való felkészülésre.
(Kiemelt kép: Angela Merkel német kancellár beszél a német parlamenti alsóház, a Bundestag ülésén Berlinben 2020. december 9-én. MTI/EPA/Hayoung Jeon)