Istentagadó buszt nem vezet a keresztény

Egy meggyőződéses keresztény buszsofőr nem hajlandó azt a járművet vezetni, melynek oldalán öles betűkkel ateista szlogen hirdeti: „Valószínűleg nincs Isten.”

2009. január 19., 13:32

A southamptoni Ron Heather a felirat hatására aznap be sem ment dolgozni. Egy reklámkampány keretében a hónap eleje óta találhatók a buszok oldalán ateista feliratok - jelentette az Ananova brit hírügynökség.

„Úgy éreztem, képtelen vagyok vezetni ezt a buszt” - mondta Heather, majd hozzátette: „szóltam a főnökeimnek, akik azt mondták, nem tudnak másikat adni. Úgy gondoltam, jobb lesz, ha hazamegyek. Így is tettem. Azt hiszem a legsokkolóbb az üzenet könyörtelensége volt, amivel azt sulykolta, hogy nincs Isten.”

A férfi azóta beleegyezett, hogy visszamegy dolgozni, azzal a feltétellel, hogy ezeket a buszokat csak akkor kell vezetnie, ha nincs más lehetőség.

A First Bus európai hangvételű közleményében biztosította Heathert arról, hogy figyelembe veszik problémáját az ateista buszokkal kapcsolatban, és mindent megtesznek azért, hogy ne kelljen ezeket vezetnie.

A reklámkampányt a „British Humanist Association” és Richard Dawkins biológus, az „Önző gén” című könyv szerzője támogatják.

Súlyosbodik a helyzet a parajdi sóbánya térségében, ahol csütörtök hajnalban újabb beszakadások történtek. A környék továbbra is veszélyzónának számít, miközben a szennyezés már messze túljutott a helyi határokon.