Hamis rákgyógyszereket árulnak az interneten
Külföldről importált készítményekként hirdette az interneten a rákos megbetegedések kezelésére javallott hamis gyógyszereket egy kínai-amerikai kereskedő. A hamisítványokat többek között leukémiás, továbbá tüdő- és vesebetegeknek ajánlotta.
Összesen 4,4 millió dollár összértékű hamis rákgyógyszert gyártott és értékesített az a kínai-amerikai férfi, akit három társával együtt a kínai hatóságok a napokban vettek őrizetbe és helyeztek vád alá gyógyszerhamisítás gyanújával. Az Epoch Times beszámolója szerint a férfi 2003-ban szerzett amerikai állampolgárságot, miután az Államokban befejezte posztdoktori képzését, majd 2008-ban kezdett el hamis gyógyszereket értékesíteni, miközben egy kínai biofarmakológiai cég ügyvezetőjeként dolgozott.
A gyanúsított külföldről importált receptköteles gyógyszerekként, az eredeti termékekhez képest egytized áron hirdette a hamisítványokat az interneten. Termékei között leukémia, vese- és tüdőrák kezelésére javallott gyógyszerek hamisított verziói szerepeltek, amelyeket eredetileg a Novartis, a Bayer és az AstraZeneca gyárt – írja a HENT hírlevele.
Gyógyszeripari szakértők szerint a most elkapott hamisító által forgalmazott hamis rákgyógyszerek csak töredékét képezik annak, ami Kínában, illetve a világ más országaiban ténylegesen forgalomba kerül. Az amerikai székhelyű gyógyszergyártó, a SciClone Pharmaceutical International szóvivője úgy becsüli, a kínai piacon a cég neve alatt eladott rákgyógyszerek akár 20 százaléka is hamisítvány lehet.