Ezt várják a Fidesz-kormánytól

„Szlovákia kész, hogy azonnali és célratörő kommunikációt kezdjen az új kormánnyal” – jelentette ki a magyar választások eredményével kapcsolatban a szlovák a szlovák külügyminiszter.

2010. április 27., 06:50

„Egy ilyen nagyarányú támogatottság óriási felelősséget ró a Fideszre. Az általa létrehozott kormánytól jószomszédi és európai szövetségeshez méltó párbeszédet várunk, hogy közösen munkálkodhassunk azon, ami mindkét ország polgárai számára hasznos. Szlovákia kész, hogy azonnali és célratörő kommunikációt kezdjen az új kormánnyal” – jelentette ki a magyar választások eredményével kapcsolatban a szlovák diplomácia vezetője, Miroslav Lajčák.

„A polgárok azt várják, hogy megoldjuk a szociális és gazdasági jellegű gyakorlati kérdéseket, úgy, hogy kihasználjuk a jószomszédi viszony és az EU-tagság nyújtotta előnyöket"– tette hozzá.